Dwa brązowe medale młodych zapaśników Cementu Gryfa Chełm

Młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm udanie walczyli w Radomiu
Młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm udanie walczyli w Radomiu archiwum klubu
Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Cementu Gryfa Chełm podczas Pucharu Polski kadetów w zapasach (styl klasyczny), rozegranych w Radomiu. W imprezie wystartowało ponad 250 zawodników, reprezentujących najlepsze kluby z całego kraju oraz Litwy, Łotwy i Ukrainy.

Chełmscy kadeci, podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego oraz Mirosława Czwalińskiego dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium: Marcin Babiej (kategoria 54 kg) i Grzegorz Mielniczuk (63 kg).

Bliski zdobycia medalu był również Jakub Czop (58 kg), który po wygraniu dwóch walk w walce o wejście do strefy medalowej, uległ reprezentantowi Polski, a następnie zawodnikowi z Ukrainy. Ostatecznie Czop sklasyfikowany został na piątym miejscu.

Marcin Babiej, Grzegorz Mielniczuk oraz Jakub Czop są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przy Zespole Szkół Technicznych w Chełmie.

W punktacji drużynowej triumfowała reprezentacja Ukrainy, wyprzedzając Cartusię Kartuzy oraz Legię Warszawa. Cement Gryf Chełm sklasyfikowany został na siódmej pozycji.