Jak poinformowała Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego, potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem dotyczą:
- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego,
- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina
Na dzień 2 maja 2020 r. na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 366 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 13 osób. Odnotowano też 193 ozdrowieńców.
W Polsce kolejne zgony
W całym kraju potwierdzono 270 nowych przypadków zakażenia. Poza dwoma przypadkami z woj. lubelskiego pochodzą z województw:
śląskiego (66),
wielkopolskiego (51),
dolnośląskiego (40),
łódzkiego (34),
mazowieckiego (25),
małopolskiego (21),
opolskiego (9),
pomorskiego (6),
zachodniopomorskiego (5),
kujawsko-pomorskiego (4),
podkarpackiego (4),
podlaskiego (2),
świętokrzyskiego (1).
Ministerstwo Zdrowia informuje też o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to 89-latka z Warszawy, dwie kobiety (89 i 87 lat) z Gdańska, 69-latka z Bydgoszczy, 80-latka z Krakówa, trzech mężczyzn (74, 69, 73 lata) oraz kobieta w wieku 84 lat z Poznania, 61-latek z Raciborza, 75-latek z Tychów, 86-latka z Łomży, 64-latek z Bolesławca. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia - większość miała choroby współistniejące.
Aktualna liczba zakażonych koronawirusem to 13 375. Zmarły 664 osoby.
- Lubelscy lekarze badają podatność na koronawirusa
- Wiosna w lubelskim skansenie. Zobacz, jak jest pięknie
- Od 4 maja otwarte będą centra handlowe. Co jeszcze?
- Ogromna rójka pszczół na drzewie przy CSK w Lublinie. Zobacz
- Ten powiat jest „zieloną wyspą”. Tam nie ma koronawirusa
- Susza. „Najstarsi gospodarze takiej nie pamiętają"
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?