Dwa zwycięstwa piłkarzy Motoru Lublin w meczach kontrolnych...

Dwa zwycięstwa piłkarzy Motoru Lublin w meczach kontrolnych z czwartoligowcami

Aktualizacja:

1/109
    przejdź do galerii

©Paweł Bielawski

Trzecioligowy Motor rozegrał w sobotę dwa mecze sparingowe na bocznym boisku Areny Lublin. Zespól trenera Mariusza Sawy najpierw pokonał Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:0, a następnie Lewart Lubartów 6:2.
    W pierwszym meczu w składzie Motoru wybiegli m.in. pozyskany z Górnika Łęczna Grzegorz Bonin oraz były reprezentant Polski, ostatnio grający w ekstraklasowej Sandecji Nowy Sącz, Tomasz Brzyski.

Wynik potyczki szybko otworzył Szymon Rak, ale kolejnej bramki gospodarze długo nie mogli zdobyć. Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry innemu młodzieżowcowi, Rafałowi Dusiło. 18-latek niedawno podpisał z klubem swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

Kilkanaście minut po zakończeniu spotkania z Tomasovią piłkarze Motoru zmierzyli się z Lewartem Lubartów.
    Tym razem szkoleniowiec do gry od pierwszej minuty desygnował m.in. Konrada Nowaka oraz pozyskanego w lecie Piotra Darmochwała (zagrał drugie 45 minut w pierwszym sparingu i pierwszą połowę w drugim). Obaj zawodnicy już w pierwszej części urządzili sobie strzelecki festiwal.

Rozpoczął, po zaledwie czterech minutach gry, Darmochwał. Podwyższył Nowak. Goście zdołali jednak wyrównać (trafienia Karola Bujaka i Dawida Pikula), ale z remisu cieszyli się bardzo krótko. W krótkim odstępie dwa kolejne gole strzelił Nowak, a przed przerwą także kolejne swoje dwa trafienia zaliczył Darmochwał.

Po przerwie gole już nie padły. Kolejny sparing Motor zagra w Lublinie 4 sierpnia z rezerwami Legii Warszawy.

Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelskie 2:0 (1:0)
    Bramki: Rak 19, Dusiło 90+
    Motor: Olszewski - Brzyski, zawodnik testowany, Cichocki, Michota, Pożak, Bonin (69 Darmochwał), Meschia, Gałecki, Dusiło, Rak

Motor Lublin – Lewart Lubartów 6:2 (6:2)
    Bramki: Darmochwał 4, 39, 43, Nowak 10, 29, 31 - Bujak 19, Pikul 28
    Motor: Sobieszczyk - Kopyciński, Kursa, zawodnik testowany, Ranko, Wołos, Nowak, Kumoch, Kamiński, Buczek, Darmochwał (58 Pryliński), Paluch