"Dwie piękne bramki" - komentarze po meczu Górnika Łęczna z Resovią

- Z przebiegu meczu remis jest sprawiedliwy – ocenia trener Górnika Łęczna, Marcin Prasoł. - Remis i zdobyty punkt szanujemy – twierdzi opiekun Resovii, Tomasz Grzegorczyk. Szkoleniowcy podsumowali spotkanie 4. kolejki Fortuna 1. ligi zakończonej wynikiem 1:1.

Goście z Rzeszowa wyszli na prowadzenie w 45. minucie po efektownym strzale z dystansu Bruno Garcia. Górnik wyrównał chwilę po przerwie, gdy zza pola karnego celnie przymierzył Łukasz Szramowski. - Dwie piękne bramki. Ale z przebiegu meczu uważam, że to my mieliśmy więcej sytuacji, żeby zdobyć trzy punkty – mówi trener Resovii.

- Pod koniec spotkania poprzeczka Bruno, a wcześniej okazja Chuchro. Do tego sytuacje podbramkowe Mroza i Morysa. Musimy to zamieniać na bramki i tej konsekwencji nam jeszcze brakuje – dodaje Tomasz Grzegorczyk.

Dla zespołu z Łęcznej to drugi remis w tym sezonie. - Myślę, że sprawiedliwy. Natomiast chcieliśmy grać o trzy punkty. Sytuacje były z obu stron. W pierwszej połowie zabrakło nam agresji i zdecydowania w walce o drugą piłkę. Tych cech brakowało. Do tego głupie straty. Nad tym musimy pracować i to poprawiać w naszej grze – podsumowuje Marcin Prasoł.

Remis Górnika z Resovią. Łęcznian uratowała poprzeczka (ZDJĘCIA)

Drużyny z Łęcznej i Rzeszowa w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Szkoleniowiec Resovii zadowolony jest natomiast z postępów, jakie czynią jego zawodnicy. - Drużynie należą się gratulacje za pracę w obronie. Poza dwiema sytuacjami, Górnik nie mógł nam zagrozić. To wynikało z dobrze zorganizowanej obrony. To jest podstawa. Tu musi być dyscyplina i to zespół pokazał – twierdzi Tomasz Grzegorczyk.

Sergiej Krykun, pomocnik Górnika, uważa, że drużyna musi popracować przede wszystkim nad wykańczaniem akcji. - Najważniejsze, że nie straciliśmy bramki na początku meczu. Mieliśmy swoje sytuacje i teraz najważniejsza jest skuteczność. Dochodzimy do sytuacji, ale musimy być konkretniejsi – mówi Krykun.