Dzieci z wysoką wrażliwością będą miały swoje miejsce w dyskusji społecznej. WSEI organizuje pierwszą w Polsce konferencję

Joanna Jastrzębska
Joanna Jastrzębska
pixabay.com
– Będziemy mówić o wydarzeniu, które profesjonalnie nazywa się wrażliwością przetwarzania sensorycznego i wrażliwością środowiskową. Odpowiemy na pytania „jak funkcjonuje dziecko wysoko wrażliwe?”, „jak sobie radzić z wychowywaniem wysoko wrażliwego dziecka?” – mówi dr Monika Baryła-Matejczuk z WSEI.

Według badań wysoka wrażliwość cechuje nawet 20-30% społeczeństwa. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zbudowanie odporności psychicznej dziecka. – Czas pandemii jeszcze bardziej uwypuklił i pokazał, jak ważny jest to obszar dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa, w tym także dzieci – tłumaczy kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

– Od października udostępnione zostaną nowe laboratoria, w tym też Centrum wsparcia zdrowia psychicznego i terapii dzieci i młodzieży – dodaje.

Konferencja i materiały są wynikiem badań prowadzonych przez wspomnianą już dr Baryłę-Matejczuk we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii, Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, Uniwersytetu La Laguna na Teneryfie oraz organizacji zrzeszających psychologów z Rumunii i Macedonii. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się w formule hybrydowej. Dziś odbiorcy poznają model wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w szkole i przedszkolu. W następnych dniach organizatorzy poruszą kwestię identyfikacji i wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w przedszkolu i szkole. Odbędą się także warsztaty pt. „Wysoko wrażliwe dziecko – dar i wyzwanie dla rodzica”.

Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie