Według badań wysoka wrażliwość cechuje nawet 20-30% społeczeństwa. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zbudowanie odporności psychicznej dziecka. – Czas pandemii jeszcze bardziej uwypuklił i pokazał, jak ważny jest to obszar dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa, w tym także dzieci – tłumaczy kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
– Od października udostępnione zostaną nowe laboratoria, w tym też Centrum wsparcia zdrowia psychicznego i terapii dzieci i młodzieży – dodaje.
Konferencja i materiały są wynikiem badań prowadzonych przez wspomnianą już dr Baryłę-Matejczuk we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii, Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, Uniwersytetu La Laguna na Teneryfie oraz organizacji zrzeszających psychologów z Rumunii i Macedonii. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się w formule hybrydowej. Dziś odbiorcy poznają model wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w szkole i przedszkolu. W następnych dniach organizatorzy poruszą kwestię identyfikacji i wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w przedszkolu i szkole. Odbędą się także warsztaty pt. „Wysoko wrażliwe dziecko – dar i wyzwanie dla rodzica”.
- Paulina N. przyznała się do zabójstwa trójki dzieci. Udusiła je rękami
- Lubelska Wymiana Roślin przy ul. Zamojskiej. ZOBACZ ZDJĘCIA
- Dzień otwarty w lubelskim Schronisku dla zwierząt. Adoptuj, nie kupuj!
- Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej [ZDJĘCIA]
- Przebiegli w piżamach przez Ogród Saski. ZOBACZ ZDJĘCIA
- Siema żaki! Lublin hucznie przywitał studentów. ZDJĘCIA
Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?