Dzień Dziecka w Lublinie: Zaproszenie na imprezy

BW, KOS, FAJ
"Czerwony Kapturek" został przygotowany przez rodziców dzieci z Przedszkola nr 36 pod kierunkiem Ewy Parzyńskiej i Urszuli Wrońskiej. Przedstawienie odbyło się z okazji Dni Radości związanych z Dniem Dziecka - jako prezent dla dzieci z przedszkola.
"Czerwony Kapturek" został przygotowany przez rodziców dzieci z Przedszkola nr 36 pod kierunkiem Ewy Parzyńskiej i Urszuli Wrońskiej. Przedstawienie odbyło się z okazji Dni Radości związanych z Dniem Dziecka - jako prezent dla dzieci z przedszkola. Jacek Babicz
Jak spędzić Dzień Dziecka? Przede wszystkim na wesoło. Poszczególne dzielnice przygotowały w tym roku wiele atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

TATARY

W WORD - "Bezpieczne wakacje"
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego organizuje dzień otwarty pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Impreza będzie połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Festyn rozpocznie się o godz. 10. W ramach programu przeprowadzone zostaną egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, będzie jazda na placu manewrowym dla kandydatów na kierowców kat. B, a także występy dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też konkursów. Dzieci sprawdzą swoją wiedzę o ruchu drogowym, a posiadacze prawa jazdy kat. B zmierzą się w zawodach sprawnościowych o Puchar Dyrektora WORD oraz w zawodach w alkogoglach. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli pokonać rowerowy tor przeszkód. Ciekawe pokazy przygotowała policja. Zobaczyć można będzie symulator zderzeń, tresurę psów, udzielanie pierwszej pomocy oraz policyjne motocykle. Dla uczestników przygotowano też wesołe miasteczko i poczęstunek w postaci wojskowej grochówki.
Sobota, WORD, ul. Hutnicza 3, godz. 10-14, wstęp wolny.

BRONOWICE

W Pogodnym Domu - "Nasz wspólny świat"
Pięciuset wychowanków z szesnastu placówek wsparcia dziennego i ośmiu placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci cudzoziemców spotkają się dzisiaj w Placówce Wielofunkcyjnej "Pogodny Dom". Dzień Dziecka odbędzie się tam pod hasłem "Nasz wspólny świat". Dzieci będą mogły nawiązać wzajemne kontakty, poznać tradycje, obyczaje i kulturę różnych krajów, a także wziąć udział w wielu zabawach i konkursach.
Czwartek, Pogodny Dom, ul. Pogodna 31, godz. 14-18, wstęp wolny.

W Zespole Szkół nr 4 - "Bal u Pani Europy"
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Zespół Szkół nr 4 zapraszają dzieci na "Bal u Pani Europy". W programie m.in.: prezentacja kultury i tradycji państw europejskich, euroquiz o "Paszport Europejczyka", poczęstunek, festiwal piosenki i muzyki Eurowizja 2012 oraz zabawa taneczna.
Piątek, ZS nr 4, ul. Bronowicka 21, godz. 14, wstęp wolny.

WĘGLIN

W Galerii Orkana - Dzień Dziecka ze zbiórką
Żywe maskotki, jeżdżące misie, warsztaty garncarskie, zdjęcia z pluszakami, robotyczny ogródek dla dzieci, czy konkursy i zabawy z nagrodami - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Galerię Orkana. Przy okazji przeprowadzona zostanie zbiórka kosmetyków i przyborów szkolnych dla Domu Dziecka w Przybysławicach.
Sobota, Galeria Orkana, godz. 11-17, wstęp wolny.

W DDK - "Inwazja robotów" i koncerty
W piątek do Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" zawitają roboty z planety LEGOManiaks. Firma iLAB poprowadzi darmowe warsztaty z konstruowania i programowania robotów z klocków lego. Dzieciaki pod opieką nauczyciela będą mogły samodzielnie programować roboty. Początek o godz. 14.
Nie mniej atrakcji przewidziano na sobotę. Tego dnia w DDK "Węglin" wystąpią zespoły: bębniarski, taneczny, teatralny i wokalny. W programie znalazła się też wystawa Jakuba Pieleszka "Kolekcja motyli", kulturalne zabawy i konkursy z nagrodami, konkurs głośnego czytania wierszy Sebastiana Sasa, malowanie twarzy, kręcenie balonów, zabawy integracyjne z chustą. Początek o godz. 11.30.
Piątek-sobota, DDK "Węglin", godz. 14/11.30, wstęp wolny.

ŚRÓDMIEŚCIE

W Cinema City - Magiczny Dzień Dziecka
Od 1 do 3 czerwca kino zamieni się w plac zabaw. Powstanie tu bajkowy kącik, a na dzieci czekać będą liczne konkursy i zabawy. Dzieciaki będą kolorować zwierzęce maski i malować buzie, a na najmłodszych czekać będzie mnóstwo niespodzianek i słodyczy.
Piątek-niedziela, Cinema City, wstęp wolny

W Fantasy Parku - gry i zabawy
W sobotę każde dziecko, które odwiedzi Fantasy Park w CH Plaza, otrzyma upominek i weźmie udział w grach i zabawach. Wśród atrakcji przewidziano malowanie buziek, dyskotekę dla najmłodszych, konkurs piosenki, gry na konsoli Xbox Kinect oraz słodki poczęstunek. Dzieci skorzystają też ze zniżek- zabawa na placu zabaw będzie kosztować 13,50 zł/godz.Sobota, Fantasy Park, godz. 12, wstęp wolny.

W Filharmonii - "Kajtuś czarodziej"
W ramach Festiwalu Spotkań Kultur Caper Lublinensis 2012 w Filharmonii Lubelskiej wystawione zostanie przedstawienie "Kajtuś czarodziej" według Janusza Korczaka. Spektaklowi towarzyszył będzie konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów na projekt afisza do przedstawienia.
Piątek, Filharmonia Lubelska, godz. 18, wstęp 20-25 zł.

W Warsztatach Kultury - "Japoński ogród"
Dzieci w dniu swojego święta będą mogły obejrzeć interaktywny spektakl teatru tańca Compagnia TPO "Japoński ogród". Spektakl wystawiony zostanie w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 o godz. 11 i 16. Dzieci za bilet zapłacą 10 zł, a gdy przyjdą wraz z opiekunami - 15 zł. Rezerwacja biletów pod nr. tel. 081 53 603 21
Piątek, Warsztaty Kultury, godz. 11 i 16, wstęp 10-15 zł.

W Strefie H2O - darmowe pływanie
Dziecko do 7. roku życia oraz jego opiekun, którzy przyjdą do Strefy H2O przy Al. Zygmuntowskich nie zapłacą za wstęp. Czekają na nich też konkursy, niespodzianki i atrakcje w wodnym parku zabaw. Zapisy tel. 81 466 51 08.
Piątek, Strefa H2O, Al. Zygmuntowskie 4, godz. 7.30, wstęp wolny.

CZECHÓW

Przy parafii Dobrego Pasterza - "Dzień Radości"
Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, dmuchany zamek, loteria i występy artystyczne - to część atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W niedzielę dzieci bawić się będą na festynie "Dzień Radości" koło parafii pw. Dobrego Pasterza przy ul. Radzyńskiej 3. Początek o godz. 15.
Niedziela, parafia pw. Dobrego Pasterza, godz. 15, wstęp wolny.

W Olimpie - Wesoły weekend
Przez cały weekend dzieci będą mogły sprawdzić swoje możliwości w budowaniu z klocków Cliks, rozegrać turniej i wygrać jedną z gier planszowych. Można będzie też odwiedzić tajemniczy ogród, wesołe miasteczko, czy zagrać w piłkę. W niedzielę w galerii pojawi się makieta kolejki "Tomek i przyjaciele". Na najmłodszych będzie czekała interaktywna podłoga, warsztaty kulinarne oraz gigantyczna panda. Do wygrania są m.in. bilety do wesołego miasteczka.
Sobota-niedziela, Galeria Olimp, od godz. 10, wstęp wolny.

W DDK - Popołudnie z bajką
Dzielnicowy Dom Kultury "Czechów" przygotował dla dzieci "Bajkowe popołudnie". Dzieci będą mogły obejrzeć spektakl pt. "Kopciuszek" w wykonaniu Teatru Tańca "ES". Choreografią i reżyserią zajęła się Renata Pyszniak.
Czwartek, DDK "Czechów", godz. 17.15, wstęp wolny.

DZIESIĄTA

W SP nr 2 - Koncerty, pokazy, mecz
Na rodzinny festyn zaprasza Szkoła Podstawowa nr 2. W programie m.in. występy talentów wokalnych i tanecznych ze szkoły, spotkanie z policjantami i strażakami, mecz uczniowie - nauczyciele, nauka udzielania pierwszej pomocy i zawody sportowe dla dzieci i rodziców, znakowanie rowerów oraz wystawa eksponatów zgromadzonych przez Lubelski Klub Kolekcjonerów.
Sobota, SP 2, ul. Mickiewicza 24, godz. 10, wstęp wolny.

MAJDAN TATARSKI

W SOSW - Śmiechonalia
Specjalny Ośrodek Szkolno- -Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie już po raz trzeci organizuje dla swoich podopiecznych piknik "Śmiechonalia". W ramach imprezy grupa raperów wystąpi przed dzie-ćmi i poprowadzi warsztaty hip-hop, Dzieci będą też wspólnie malować graffiti. Festyn uświetnią członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów "Road Runners". Konkurencje sprawnościowe zorganizują harcerze ZHR, a studenci będą malować pod-
opiecznym twarze. Dzieciom z pewnością spodoba się pokaz Streetbike Freestyle w wykonaniu Huberta Dylona. Wśród atrakcji warto wymienić też koncerty i dyskotekę pod gołym niebem.
Czwartek, SOSW, ul. L. Herc 4, godz. 15.30-19, wstęp wolny.

W Centrum Aktywności Środowiskowej - zabawy
Centrum Aktywności Środowiskowej organizuje festyn dla dzieci mieszkających przy ul. Grygowej. W programie przewidziano liczne gry i zabawy oraz spotkanie z posłanką Ruchu Palikota Zofią Popiołek. 70 dzieci mieszkających przy ul. Grygowej otrzyma też upominki zakupione ze składek Klubu Integracji Społecznej RP w Lublinie.
Czwartek, CAŚ, ul. Grygowej 4b, godz. 17, wstęp wolny.

CZUBY

Park im. Jana Pawła II - festyn rodzinny
Rada Dzielnicy Czuby Południowe wraz z Przedszkolem nr 81 oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Widok SP 51 organizują festyn dla dzieci pod hasłem "Czuby Południowe dzieciom". W programie konkursy plastyczne, malowanie twarzy, pokazy sztuk walki, zawody sportowe (na boiskach SP 51).
Piątek, godz. 13-16.30, park JP II, część centralna, wstęp wolny.

W przychodni - darmowe badania
"Podaruj zdrowie na Dzień Dziecka" - to hasło pikniku, który w sobotę odbędzie się w przychodni przy ul. Onyksowej 12. W programie: bezpłatne konsultacje ze specjalistami, możliwość wykonania badań diagnostycznych, darmowe badanie wzroku oraz porady lekarza pediatry. Na najmłodszych czekają liczne atrakcje, m.in. poznawanie tajników pracy diagnosty, malowanie buzi, występy klauna, spektakl interaktywny "Strażak", zabawy taneczne oraz kącik gastronomiczny. Sobota, Przychodnia przy ul. Onyksowej 12, godz. 10-15, wstep wolny.

SŁAWINEK

W Ogrodzie Botanicznym UMCS - festyn
W programie m.in. jazda na segwayach, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, poczęstunek.Podczas festynu będą zbierane plastikowe nakrętki na rzecz Mikołajka Janeczko, który urodził się z wadami wrodzonymi górnych i dolnych kończyn. Chłopiec potrzebuje rehabilitacji i kosztownych protez.
Piątek, Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska, godz. 9-13, wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Akademia Rękodzieła BOCIAN
A my zapraszamy wszystkie dzieci: i te młodsze, i te starsze, do wzięcia udziału w WARSZTATACH DECOUPAGE.

Za pomocą kolorowych serwetek ryżowych, magicznych preparatów, farb i szablonów, wspólnie stworzymy niepowtarzalne przedmioty!

Półgodzinne warsztaty będą odbywały się 1 CZERWCA 2012 r. w pasmanterii BOCIAN w C.H. E.Leclerc przy ul. Zana 19 w Lublinie o godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie