Edach Budowlani Lublin przegrali na wyjeździe z Orkanem Sochaczew

Karol Kurzępa
Po przełamaniu złej passy i zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Lechią Gdańsk, rugbiści Edach Budowlanych Lublin pojechali do Sochaczewa z nadziejami na kolejną wygraną. W starciu z Orkanem "piętnastka z Krasińskiego" musiała jednak uznać wyższość rywali.

Początek zawodów należał do miejscowych. Już w 3. minucie gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznego kopu między słupami w wykonaniu Kacpra Wróbla. W kolejnych fragmentach rywalizacji Orkan miał miażdżącą przewagę, ale defensywa lublinian potrafiła sobie poradzić z rywalami i wytrzymała ten napór. Po kwadransie gry był remis 3:3, a do wyrównania doprowadził łącznik ataku Daniel Tomanek.

W 18. minucie sochaczewianie znów mieli trzy punkty przewagi po celnym kopie Wróbla. Odpowiedź Edach Budowlanych była znakomita. 180 sekund później, po młynie podyktowanym dla lubelskiego zespołu na piątym metrze, przyłożenie zanotował Piotr Wiśniewski. Zaraz potem Tomanek podwyższył na 10:6.

Następnie do głosu znów doszła ekipa z Sochaczewa, a w polu punktowym zameldowali się m.in. Jakub Młyńczak (po świetnym przechwycie) oraz Bartłomiej Sadowski. Do przerwy Orkan prowadził 25:10.

Po zmianie stron podopieczni trenera Macieja Brażuka powiększyli swoją przewagę i długo kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W końcówce jednak lublinianie zniwelowali większość strat. Mimo to ostatecznie musieli pogodzić się z czwartą porażką w obecnych rozgrywkach. Warto podkreślić, że w szeregach ekipy prowadzonej przez trenera Stanisława Więciorka zabrakło kontuzjowanych: Bartłomieja Jasińskiego oraz Piotra Skałeckiego, co było solidnym osłabieniem formacji młyna.

RC Orkan Sochaczew - Edach Budowlani Lublin 37:31 (25:10)
Punkty dla Edach Budowlanych: Daniel Tomanek 11 (1K, 4pd), Piotr Wiśniewski 10 (2P), Royal Mwale 10 (2P)

Edach Budowlani: Wiecaszek (58 Mazur), Rudziński (47 Gąska), Mwale, Niedziółka (56 Dec), Król - Musur, Allen, Wiśniewski - Lubisz (41 Bobruk) - Tomanek - Psuj (41 Posłajko, 75 Dube), Węzka (45 P. Jasiński), Debrenliev, Kasprzak - Grabowski. Trener: Stanisław Więciorek

Sędziowali: Łukasz Jasiński, Mirosław Szczepański, Mateusz Ingarden