Edach Budowlani Lublin wygrali wyjazdowe starcie z ekipą Rugby Club Arka Gdynia

Drużyna Edach Budowlanych Lublin wygrała w sobotę na wyjeździe z zespołem Rugby Club Arki Gdynia 17:6, w meczu 2. kolejki Ekstraligi. Podopieczni trenera Andrzeja Kozaka po remisie na inaugurację przed własną publicznością z ekipą Master Pharm Rugby Łódź 16:16, tym razem dopisali sobie do swojego dorobku kolejne cztery oczka. Najskuteczniejszym zawodnikiem starcia na Pomorzu był Gerhardus Pretorius, zdobywca dwunastu punktów dla gości.

W porównaniu do ubiegłotygodniowej inauguracji rozgrywek lublinianie pojechali do Gdyni osłabieni brakiem dwóch zawodników. Do Stanisława Kasprzaka i Dominika Tomaszewskiego, których urazy wyeliminowały z gry jeszcze w trakcie letniej przerwy, po starciu z łodzianami do kontuzjowanych dołączyli Wojciech Brzezicki i Nkululeko Ndlovu.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli jednak podopieczni trenera Andrzeja Kozaka, bowiem w 13. minucie udane przyłożenie zaliczył Piotr Wiśniewski i goście objęli prowadzenie 5:0.

Nie załamało to gdynian, którzy w kolejnych minutach popisali się skutecznymi rzutami karnymi w wykonaniu Dawida Banaszka i tablica wyników w 21. minucie pokazywała rezultat 6:5 dla miejscowych.

W pierwszej połowie Pretorius dwukrotnie zapunktował jeszcze z rzutów karnych, w 37. minucie i tuż przed zejściem do szatni. W efekcie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 11:6 dla Edach Budowlanych.

Po zmianie stron tempo meczu nieco siadło, ale to team trenera Andrzeja Kozaka dominował na boisku. W drugiej części spotkania sześć punktów z rzutów karnych dołożył Pretorius i lublinianie mieli już 11-punktową zaliczkę (17:6). Do końca pojedynku żaden z zespołów nie potrafił już zapunktować i rezultat nie uległ już zmianie.

Edach Budowlani zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie, pozostając jednocześnie niepokonaną drużyną w ligowych rozgrywkach.

Arka Gdynia – Edach Budowlani Lublin 6:17 (6:11)
Punkty dla Edach Budowlanych: Pretorius 12 (4K), Wiśniewski 5 (P)
Edach Budowlani: Maarman, Skałecki, Kelberashvili, Jasiński, Król, Musur, Wiśniewski, Dec, Bobruk, Kazembe, Szczepański, Pretorius, Dube, Grabowski, Węzka. Rezerwa: Więckowski, Brożek, Novikov, Pasieczny, B. Tomaszewski, Lipnicki, Próchniak, Muchowski. Trener: Andrzej Kozak