Edach Budowlani Lublin z pierwszą porażką w 2021 roku. Lubelscy rugbiści wysoko przegrali w Łodzi

Bartosz Litwin
Lublinianie zainaugurowali wiosnę w Ekstralidze Rugby przegraną na terenie wicelidera z Łodzi. Zespół Master Pharm Rugby Łódź zwyciężył lubelskich Budowlanych 34:10.

Od początku gra toczyła się na połowie gości. Lublinianie jednak skutecznie się bronili, nie dopuszczając gospodarzy do pola punktowego. Aż do 12. minuty, gdy łodzianie zdobyli pierwsze pięć punktów, a następnie podwyższyli o kolejne dwa po perfekcyjnym kopnięciu.

Po niekorzystnym dla Budowlanych otworzeniu wyniku, podopieczni Stanisława Więciorka ruszyli do ataku. Skończyło się jednak tylko na młynie na piątym metrze i nie udało się zredukować straty. Pierwsze punkty dla lublinian przyniósł dopiero rzut karny z 21. minuty skutecznie wykonany przez Daniela Tomanka. Zawodnik gości plasuje się na trzeciej pozycji klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi Rugby. Siedem minut później rugbyści z Łodzi odrobili trzy oczka zdobyte przez reprezentanta Polski.

W 32. minucie Patryk Reksulak umieścił piłkę w polu punktowym po raz drugi i miejscowi prowadzili już 15:3. Po skutecznym podwyższeniu ich przewaga wzrosła o kolejne dwa punkty. W kolejnych minutach lublinianie wciąż byli zepchnięci do defensywy. Długo nie pozwalali łodzianom przebić się przez linię dziesięciu metrów, ale ostatecznie przyłożenie zaliczył Piotr Karpiński. Kopnięcie na podwyższenie również kolejny raz okazało się celne. Do przerwy gospodarze prowadzili 22:3.

Po zmianie stron lubelscy Budowlani przeszli do ofensywy. Nie udało im się jednak zbliżyć do pola punktowego na tyle, by gospodarze poczuli się zagrożeni. Po pięciu minutach obraz gry znów przypominał ten sprzed przerwy. Po kolejnych pięciu łodzianie prowadzili już 27:3. Podwyższyć do okrągłych 30. punktów nie zdołał Michał Kępa.

W kolejnej fazie meczu coraz częściej pojawiał się przestój. Przewaga gospodarzy nie była już aż tak widoczna. Goście nie potrafili przełożyć fragmentów lepszej gry na punkty. Zawodnicy z Łodzi z kolei na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zaliczyli piąte przyłożenie z czwartym podwyższeniem. W końcówce spotkania lublinianie ambitnie walczyli o choć jedno. Blisko był Dube Panashe, którego jednak w ostatniej chwili zatrzymała defensywa łodzian. Udało się to dopiero na niespełna dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem za sprawą Michała Mosura. Skutecznie podwyższył Tomanek. Mecz zakończył się wynikiem 34:10 dla ekipy Master Pharm Rugby Łódź.

Master Pharm Rugby Łódź - Edach Budowlani Lublin 34:10 (22:3)
Punkty dla Edach Budowlanych: Daniel Tomanek 5 (K, pd), Michał Musur 5 (P)

Wyjściowe piętnastki:
MP Rugby: Kramarenko, Piesiński, Mchedlidze, Karpiński, Schevchenko, Lolesio, Kotasa, Olejnik, Plichta, Kępa, Matyjak, Reksulak, Urbaniak, Wlaźlak, Dobijański. Trener: Przemysław Szyburski
Budowlani: Rudziński, Mwale, Kelbereshwili, B. Jasiński, Vargsgaard, Dec, Nyakufaringwa, Musur, Karsten, Tomanek, Kasprzak, Węska, Brzeziński, Grabowski, Debrenliev. Trener: Stanisław Więciorek

Za nami kolejne mecze IV grupy III ligi w sezonie 2020/21. Z...

MKS Perła Lublin pokonał EKS Start Elbląg 29:24. Zobacz zdjęcia