Edach Budowlani Lublin z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2021/2022

Karol Kurzępa
Pochodzący z Republiki Południowej Afryki trener Hendrik Wentzel miał okazję, by poznać polskie przysłowie "do trzech razy sztuka". W swoim trzecim meczu w roli szkoleniowca Edach Budowlanych Lublin 42-latek wreszcie zanotował bowiem premierową wygraną. Jego podopieczni pokonali w Siedlcach tamtejszą Pogoń.

Lublinianie przystąpili do starcia w województwie mazowieckim po dwóch nieznacznych porażkach, z Orkanem w Sochaczewie oraz z Up Fitness Skrą Warszawa przed własną publicznością. Niebiesko-biało-czerwoni bardzo chcieli się przełamać, ale legitymujący się podobnym bilansem miejscowi również mieli takie plany.

Po pierwszej połowie "piętnastka z Krasińśkiego" prowadziła 8:3, a mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Taki rezultat utrzymał się do 12. minuty drugiej odsłony. Później coraz większą przewagę osiągał zespół z Lublina, który ostatecznie triumfował różnicą 24 oczek. Co ciekawe, w szeregach Edach Budowlanych punktowali wyłącznie zawodnicy, którzy dołączyli do klubu w letnim okienku transferowym: James Campbell, Peet Vorster oraz Berend Potgieter.

- Za nami bardzo ciężkie zawody, za które dziękujemy rywalom - przyznał po zakończeniu spotkania Michał Musur, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. - W pierwszej połowie gospodarze mocno się nam przeciwstawili, przez co wynik był na styku, z naszą niewielką przewagą. Na całe szczęście po zmianie stron sprawy zyskały inny obrót. Zaczęliśmy grać "swoje" i uporządkowaliśmy wiele aspektów. Podejmowaliśmy słuszne decyzje pod polem punktowym przeciwnika i to zaprocentowało. Zapunktowaliśmy kilkoma przyłożeniami i mądrą grą, więc myślę, że postawa naszej drużyny była dobra - dodał.

W najbliższy weekend Ekstraligę rugby czeka przerwa z uwagi na mecze reprezentacyjne. W następnej kolejce Edach Budowlani zmierzą się na własnym stadionie z gdańską Lechią. Spotkanie zaplanowano na 18 września.

Awenta Pogoń Siedlce - Edach Budowlani Lublin 8:32 (3:8)
Punkty: Dąbrowski 5 (P), Igor Pątek 3 (K) - Campbell 12 (P, 2pd, K), Vorster 10 (2P), Potgieter 10 (2P)

Edach Budowlani: Potgieter, Vorster, Rudziński, Król (58 Niedziółka), Jasiński (79 Więckowski), Skałecki (75 Brożek), Tomaszewski, Musur, Kazembe (76 Bobruk), Campbell, Dec, Węzka, Dube, Psuj, Grabowski. Trener: Hendrik Wentzel

Sędziowali: Dominik Jastrzębski, Daniel Skonieczny, Daniel Kowalski

Aleksandra Elko - nowa, zjawiskowa siatkarka drużyny AZS UMC...