Edach Budowlani Lublin zremisowali z łodzianami na inaugurację nowego sezonu Ekstraligi. Zobacz zdjęcia

Drużyna Edach Budowlanych Lublin w sobotę zainaugurowała nowy sezon Ekstraligi rugby. Podopieczni trenera Andrzeja Kozaka zremisowali przed własną publicznością z ekipą Master Pharm Rugby Łódź 16:16. Lublinianie nie wykorzystali szansy na zwycięstwo, bowiem w drugiej połowie prowadzili już 16:8. Rywale zdołali jednak wyrównać w ostatnich minutach, a nawet mieli szansę na triumf na stadionie, przy ul. Krasińskiego.

W 11. minucie goście co prawda objęli prowadzenie z karnego, jednak siedem minut później tablica wyników pokazywała już remis 3:3, gdyż gospodarze wyrównali, także z karnego. Po dwóch kwadransach gry, gdy Nkululeko Ndlovu zdobył kolejne trzy punkty dla lublinian było 6:3 dla miejscowych.

W końcówce pierwszej połowy Piotr Wiśniewski przyłożył piłkę w polu punktowym łodzian, skuteczne było podwyższenie Edach Budowlanych i team trenera Andrzeja Kozaka wygrywał już różnicą dziesięciu oczek (13:3). Łodzianie przed zejściem na przerwę zdołali nieco zmniejszyć straty po udanym przyłożeniu (8:13).

Po zmianie stron lubelska ekipa podwyższyła prowadzenie (16:8) i wydawało się, że pojedynek jest już rozstrzygnięty. Goście nie poddawali się i gonili zespół z Koziego Grodu. W ostatnich fragmentach gry łodzianie przeprowadzili udaną akcję, doprowadzając do remisu 16:16 po przyłożeniu piłki w polu punktowym gospodarzy.

Trzeba przyznać, że remis okazał się w efekcie szczęśliwy dla lublinian. Drużyna Master Pharm była bowiem bliżej zwycięstwa, ale Brzozowski nie wykorzystał w samej końcówce karnego prawie z połowy boiska. Oba zespoły podzieliły się więc punktami na inaugurację.

Edach Budowlani Lublin – Master Pharm Rugby Łódź 16:16 (13:8)

Punkty: Nkululeko Ndlovu 11 (3K, 1pd), Piotr Wiśniewski 5 (P) – Kamil Brzozowski 11 (P, 2K), Toma Mchedlidze 5 (P)

Edach Budowlani: Maarman, Skałecki (52 Novikov), Kelberashvili, Król, Jasiński, Musur, Dec (50 Zduńczuk), Wiśniewski, Kazembe, Ndlovu (66 S. Panasiuk), Brzezicki (58 Bobruk), Szczepański, Pretorius, Grabowski, Węzka.

Master Pharm: Kramarenko, Nibladze, Mchedlidze (74 Kacprowicz), Karpiński, Shevchenko, E. Chain, Justyński (64 Serafin), Olejnik (46 Witkowski), Kikvadze, Brzozowski, Prodeus, P. Chain, Finau (74 Wlaźlak), Dobijański, Pogorzelski.

Sędziowali: Filar, Stępień, Michalik