Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2013 już od wtorku [TERMINY, TESTY, ZASADY] Niezbędnik gimnazjalny

KD
Egzamin gimnazjalny 2012
Egzamin gimnazjalny 2012 ARC
Egzamin gimnazjalny 2013 rozpoczyna się we wtorek 23 kwietnia i potrwa do czwartku 25 kwietnia. Jakie będą zadania do rozwiązania? Czego należy się spodziewać na egzaminie gimnazjalnym? Co może uczeń, a czego absolutnie nie? CZYTAJ NIEZBĘDNIK GIMNAZJALISTY

Egzamin gimnazjalny 2013 w woj. śląskim napisze około 44 tysięcy uczniów.

CZYTAJ KONIECZNIE:
NAUCZYCIELE ZDRADZAJĄ PYTANIA NA EGZAMINIE GIMNAZJALNYM 2013

Egzamin gimnazjalny w całej Polsce rozpocznie się o godzinie 9 rano. W pierwszej kolejności uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Przewidziano na to 60 minut. po czym do godziny 11 zaplanowano przerwę. Wtedy gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego. Na zadania z tego przedmiotu przewidziano 90 minut.

ZOBACZ KONIECZNIE:
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 JĘZYKI OBCE

Środa powinna minąć przyjemniej uczniom, którzy wolą naukę przedmiotów ścisłych. Drugi dzień egzaminów również rozpocznie się o godz. 9 rano. Gimnazjaliści przez 60 minut będą walczyć z pytaniami z fizyki, chemii, biologii i geografii. Podobnie jak pierwszego dnia, po zakończeniu tej części egzaminu uczniowie będą mieli chwilę na złapanie oddechu. Bowiem o godz. 11 zmierzą się z królową nauk - matematyką. Na rozwiązywanie zadań z tego przedmiotu zaplanowano 90 minut.

ZOBACZ KONIECZNIE:
PYTANIA I ODPOWIEDZI TESTÓW EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2013 ZNAJDZIESZ TUTAJ

Ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego to zadania z języków nowożytnych. W Śląskiem prym wiedzie język angielski, który od lat wybiera najwięcej uczniów. Egzamin na poziomie podstawowym z języka nowożytnego startuje o godz. 9 rano. Po 60 minutach - przerwa. By o godz. 11 na salę wrócili uczniowie, którzy piszą też poziom rozszerzony, na co będą mieli również godzinę.

PEŁNE INFORMACJE NA TEMAT EGZAMINU GIMNAZJALNEGO NA STRONIE
CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ

Uwaga! Na egzamin uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem lub atramentem, ołówek przeznaczony wyłącznie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

ZOBACZ KONIECZNIE:
PYTANIA I ODPOWIEDZI TESTÓW EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2013 ZNAJDZIESZ TUTAJ

Dodatkowo w trakcie egzaminu uczeń nie może:
- opuścić sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnie uzasadnionej sytuacji może z niej wyjść, po wcześniejszym uzyskaniu zgody od przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem konieczności skorzystania z pomocy medycznej)
- opuścić wyznaczonego mu w sali miejsca
- w żadnej formie porozumiewać się z innymi zdającymi
- wypowiadać uwag i komentarzy
- zadawać pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

Ostrzegamy, że lepiej przyjść chwilę przed czasem - zgodnie z komunikatem CKE, spóźnialscy nie zostaną wpuszczeni na salę. W uzasadnionych przypadkach może zgodzić się na to przewodniczący komisji egzaminacyjnej, jednak uczeń musi oddać arkusze wraz z pozostałymi gimnazjalistami. Dodatkowy termin egzaminu przewidziano od 4 do 6 czerwca.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi zestawami zadań może zostać przedłużony:

- 20 minut - w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym
- 30 minut - w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
- 45 minut - w przypadku języka polskiego i matematyki.

Podział przedmiotów humanistycznych i ścisłych na dwa osobne bloki obowiązuje od zeszłego roku szkolnego. Wtedy nauczyciele obawiali się, co zrobią z uczniami w czasie przerwy. Okazało się, że pomysłów im nie zabrakło i wprowadzanie nowej formy egzaminu przeszło bardzo sprawnie. Podczas przerwy organizowali, np. zajęcia relaksacyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2013 już od wtorku [TERMINY, TESTY, ZASADY] Niezbędnik gimnazjalny - Dziennik Zachodni

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski