Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o planach dotyczących oświaty. Tegoroczni maturzyści i uczniowie klas ósmych już wiedzą - egzaminy w wyznaczonych terminach się nie odbędą. Jaki termin jest realny na ich zorganizowanie?
- Na pewno nie wcześniej niż w czerwcu
- zapowiedział Morawiecki, podkreślając, że wszyscy uczniowie o nowych terminach dowiedzą się nie później niż na trzy tygodnie przed wyznaczoną datą.
Decyzję o przesunięciu egzaminu ósmoklasisty skomentował jeden z dyrektorów szkoły podstawowej w Lublinie, mówiąc, że miał nadzieję na inne rozwiązanie.
- Nic by się nie stało, gdyby te egzaminy w tym roku nie odbyły się w ogóle. Przez wiele lat to oceny na świadectwach decydowały o rekrutacji do wybranej szkoły średniej
- tłumaczy dyrektor. Cieszy się jednak, że ani uczniowie, ani nauczyciele nie będą już żyć w niewiedzy, ani nie zostanie narażone ich życie i zdrowie w przypadku decyzji o zorganizowaniu egzaminu 21 kwietnia. - To sytuacja nadzwyczajna. Dzieci żyły w niepewności, zastanawiały się, co czeka je po świętach - przyznaje dyrektor podstawówki, dodając że te dodatkowe tygodnie, o które przesunięto egzaminy, wcale nie muszą być dla uczniów złą informacją. - Jeżeli ten czas będzie odpowiednio spożytkowany przez nas, pedagogów, to zyskamy na tym wszyscy - podkreśla.
- Przesunięcie terminu tegorocznych matur daje możliwość lepszego przygotowania się do nich
- o pozytywnych stronach przekazanej przez rząd informacji mówi Grzegorz Lech, dyrektor III LO w Lublinie. Jego zdaniem zmiana terminu to wyraz troski zarówno o zdrowie jak i przyszłość tegorocznych maturzystów.
Sami maturzyści mają pewien problem, chociaż decyzję o odwołaniu majowych egzaminów uważają za słuszną. - Nie wiemy kiedy odbędą się matury i czy będziemy w stanie sami się do nich przygotować, niczego po drodze nie zapominając - zastanawia się maturzystka Klaudia. Grzegorz Lech uspokaja: - Wielu nauczycieli nie pozwoli o sobie zapomnieć.
- Memy o koronawirusie: kwarantanna oczami internautów
- #BrawaDlaWas. Ludzie wyszli na balkony podziękować medykom
- Naukowcy z UMCS prognozują rozwój epidemii. Liczby szokują
- 7 rzeczy, które zrobimy po zakończeniu kwarantanny
- Ulice niemal puste, kolejki pod sklepami nawet w środku nocy
- Wirtualna procesja. Zobaczcie palmy wielkanocne Czytelników
Chcą się dorobić na nieszczęściu powodzian
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?