EHF Cup. Pewny awans KPR Gminy Kobierzyce! Kosowianki rozbite!

Łukasz Konstanty
PAP/Sebastian Borowski
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce pokonały 38:11 (19:4) KHF Ferizaj z Kosowa w meczu rewanżowym drugiej rundy eliminacji EHF Cup. W pierwszym spotkaniu polski zespół zwyciężył 47:21 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Po wysokiej wygranej KPR w pierwszym meczu (47:21) rewanż, który także został rozegrany w Kobierzycach, wydawał się tylko formalnością i taką też był. Po trafieniu Natalii Janas po niespełna czterech minutach zespół trenerki Edyty Majdzińskiej prowadził już 5:0. Od stanu 6:2 przez ponad kwadrans zespół z Kosowa nie mógł znaleźć sposobu na oszukanie polskiej obrony i zdobycie gola. Udało się to dopiero w 26. minucie, ale wtedy było już 16:3. W tym momencie losy spotkania były rozstrzygnięte.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Pomimo mocnej rotacji składem, Kobierzyce kontrolowały wydarzenia na boisku, pewnie wygrały 38:11, a dwumecz 85:32. Trzecia runda zostanie rozegrana na początku grudnia.

KHF Ferizaj - KPR Gminy Kobierzyce 11:38 (4:19).
Pierwszy mecz: 47:21 dla KPR
Awans: KPR.

KPR Gminy Kobierzyce: Patrycja Chojnacka - Patrycja Kozioł 5, Natalia Janas 5, Mariola Wiertelak 5, Oliwia Domagalska 4, Vitoria Macedo 4, Aleksandra Tomczyk 4, Katarzyna Cygan 3, Andjela Ivanovic 2, Aleksandra Kucharska 2, Małgorzata Buklarewicz 2, Zorica Despodovska 1, Aleksandra Olek 1.

Najwięcej bramek dla KHF Ferizaj: Albulena Kelmendi 4, Ivana Bojovic 3, Albulena Basha 2.