Ekipa MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski walczyła na trasach biegowych na Kubalonce. Zobacz zdjęcia

Na trasach biegowych na Kubalonce koło Wisły odbyły się finałowe zawody Pucharu Grupy Azoty, podsumowujące zmagania narciarzy biegowych w sezonie 2021/22. Impreza była jednocześnie mistrzostwami Polski młodzików oraz ogólnopolskimi spotkaniami UKS-ów.

W imprezie wystartowała 29-osobowa reprezentacja zawodniczek i zawodników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

– W pierwszym dniu rywalizacja przebiegała pod znakiem biegów sprinterskich stylem klasycznym w kategoriach senior, junior, junior młodszy oraz odbyły się zmagania na dystansie, także stylem klasycznym w kategoriach młodzików i dzieci – mówi Waldemar Kołcun, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i trener MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

W tym dniu na dystansie 2,5 km klasykiem złoty medal wywalczyła Julia Danielkiewicz, startująca w kategorii dziewczynek. W sprincie natomiast srebro w kategorii junior młodszy, zdobył jej kolega klubowy Bartosz Kita.

Drugiego dnia rywalizacji w biegach na dystansach stylem dowolnym po medale dla Tomaszowa Lubelskiego sięgnęli: Wojciech Nieścior - srebro w kategorii juniorów młodszych na dystansie 12,5 km oraz w tej samej konkurencji Emil Koper - brąz. W kategorii dziewczynek brązową medalistką została z kolei Julia Danielkiewicz na dystansie 2,5 km.

Trzeci dzień rywalizacji przebiegał pod znakiem czteroosobowych biegów sztafetowych mix . W kategorii młodzików srebrny medal zdobyła sztafeta w składzie: Antoni Żółkiewski, Michał Nizio, Dominik Kowalczuk i Damian Muca. W kategorii dziewczynek w ramach ogólnopolskich spotkań UKS – ów druga lokata przypadła natomiast żeńskiej sztafecie, biegnącej w składzie: Julia Danielkiewicz, Alicja Koper, Aleksandra Butyńska i Lena Hucik.

W klasyfikacji generalnej Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Pucharu Grupy Azoty po sezonie 2021/22 w pierwszych trójkach znaleźli się: Emil Koper - drugi w kategorii juniora młodszego oraz Julia Danielkiewicz, która była druga w kategorii dziewczynek. Wysokie miejsca w "generalce" zajęli ponadto tomaszowscy juniorzy młodsi – Bartosz Kita był czwarty, natomiast Wojciech Nieścior szósty.

W klasyfikacji klubów – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, który od dwunastu lat wygrywał klasyfikację generalną, tym razem uplasował się na drugiej pozycji.