MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekologiczny konkurs dla przedszkolaków i uczniów

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Stworzenie pracy plastycznej, której celem jest kształtowanie proekologicznych postaw to warunek udziału w konkursie organizowanym przez urząd marszałkowski. - Chcemy uczyć dzieciaki szacunku do środowiska naturalnego – mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Departament środowiska i zasobów naturalnych urzędu marszałkowskiego w Lublinie ogłosił konkurs plastyczny „Razem dbajmy o czyste powietrze”, który jest skierowany do najmłodszych mieszkańców województwa lubelskiego.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie proekologicznych postaw i działań związanych z ochroną powietrza wśród najmłodszej części społeczeństwa. Ma on również poszerzać wiedzę na tematy związane z ochroną środowiska, a także pobudzać u dzieci kreatywność, zainteresować je otaczającą przyrodą oraz nauczyć odpowiedzialności za stan środowiska.

– Wszystkim nam zależy, aby powietrze, którym oddychamy było jak najczystsze. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszych lat. Chcemy poprzez ten konkurs uczyć dzieciaki szacunku do środowiska naturalnego, ponieważ to, w jakim będą żyli świecie za 10 czy 20 lat zależy również od nich samych – od ich świadomości, co niszczy naszą planetę i jak temu zapobiegać – przekonuje Michał Mulawa, wicemarszałek województwa.

Informacje o konkursie

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z terenu województwa lubelskiego i organizowany jest w dwóch kategoriach: przedszkola i uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

Zadaniem uczestników będzie narysowanie, namalowanie lub wyklejenie pracy inspirowanej tytułem konkursu. Najciekawsze z nich mają szansę nie tylko na nagrody rzeczowe, ale także na publikację w kalendarzu na 2024 rok.
Praca musi zostać wykonana samodzielnie, w wymiarze przestrzennym płaskim, dowolną techniką (np. rysunek, malunek, wydzieranka itp.), w formacie A3 lub A4 oraz w orientacji poziomej. Prace przesłane w postaci skanu lub zdjęcia należy wysłać razem z wypełnioną kartą zgłoszenia. Można to zrobić pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną – wówczas dokument musi zawierać podpis elektroniczny.

Na autorów sześciu najciekawszych prac czekają nagrody rzeczowe o wartości 800 zł (I miejsce), 700 zł (II miejsce) i 600 zł (III miejsce). Jury przyzna także po 50 wyróżnień w każdej kategorii wiekowej, czyli w sumie 100 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości ok. 150 zł każda.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej.
Termin składania zgłoszeń upływa 8 maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski