Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ekotest w zmienionej formie. Liczymy na kreatywność! Zachęcamy do udziału

Patrycja Wójtowicz
Patrycja Wójtowicz
Waldemar Wyleglski/Polska Press
„Śmieci to nie odpady, a surowce”, „Nie ma planety B – o zrównoważonym rozwoju i oszczędzaniu zasobów naturalnych” i „Palenie śmieci i jego skutki” - na prace o takiej tematyce czekamy od uczestników naszego konkursu. Forma zgłoszenia jest dowolna.

Od kilku tygodni zachęcaliśmy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z województwa lubelskiego do zgłaszania swoich kandydatów w ramach udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekologicznej. Nasz ekotest z założenia miał się składać z dwóch etapów, a jego finał zaplanowany był w formie spotkania ze zwycięzcami pierwszego z nich w jednej z auli Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jednak w obliczu pogłębiającej się pandemii koronawirusa, wraz z naszym partnerem zdecydowaliśmy o zmianie formuły konkursowej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne i chęć zapewnienia wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa, postanowiliśmy, by organizowany przez nas ekotest miał charakter otwarty. Dlatego, o czym informowaliśmy już przed tygodniem, kryterium oceny zgłoszonych prac będzie nie tylko wiedza z zakresu ekologii, ale także kreatywność, pomysłowość i oryginalność.

Formę zgłoszenia zostawiamy uczestnikom. Możecie nagrać krótki film, stworzyć kolaż, instalację artystyczną, rzeźbę, obraz, plakat, wiersz - ograniczeniem niech będzie tutaj jedynie wyobraźnia. Jedynym warunkiem jest poruszenie jednego z trzech tematów:

  • „Śmieci to nie odpady, a surowce”,
  • „Nie ma planety B – o zrównoważonym rozwoju i oszczędzaniu zasobów naturalnych”,
  • „Palenie śmieci i jego skutki”.

Liczymy na uczniowską kreatywność i mamy nadzieję, że taka forma konkursu pozwoli w interesujący sposób przybliżyć aktualne problemy związane z szeroko pojętą ekologią, a w efekcie przyczyni się do wzrostu świadomości zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy od tej pory będą rozważniej podchodzić do otaczającego ich środowiska. Wierzymy, że dzisiejsza troska o naszą planetę zaprocentuje w przyszłości.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zgłoszenia i przygotowane prace. Mamy nadzieję, że do naszej ekologicznej akcji przyłączy się jak najwięcej uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Więcej szczegółów wraz z terminarzem podamy wkrótce na naszych łamach oraz na stronie internetowej www.kurierlubelski.pl. W przypadku wszelkich wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy. Piszcie na adres: [email protected].

Nadzór merytoryczny nad naszym konkursem sprawuje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a honorowy patronat nad akcją objął m.in. marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Partnerem projektu jest Grupa Azoty Puławy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski