Eksplozja w teatrze! Wszyscy żyją i… chcą więcej. Czy Lublin jest na to gotowy?

Materiał informacyjny MUSIC EVERYWHERE
Udostępnij:
Kiedy miesiąc temu Teatr Muzyczny w Łodzi rezerwował dla nich największą salę na dwa koncerty w tym samym dniu, niektórzy patrzyli na to z przymrużeniem oka. Obie wyprzedały się niemal w całości, a gdy skandująca publiczność nie chciała wypuścić artystów bez drugiego bisu, zaskoczenia nie kryli nawet sami wykonawcy. Po „Białej Armii”, wśród owacji na stojąco i okrzyków „KA-RU-ZE-LA”, ponad 40-osobowa grupa Music Everywhere zeszła ze sceny. Tak oto Łódź przeżyła swój pierwszy koncert polskiej muzyki rozrywkowej „Karuzela Gna”. Co się wydarzy 26.06.2022 w CSK w Lublinie?

„Połamali kije…”

- To była prawdziwa eksplozja. Połamali kije w… - tak o występie zespołu mówi bez pardonu jeden z fanów, który podąża za „Karuzelą” po całej Polsce. - To zupełnie inny odbiór, kiedy zalewa Cię moc kilkudziesięciu głosów, bandu i świateł, a w głośnikach słyszysz swoje ulubione hity - dodaje, śmiejąc się z tych, którzy zaszufladkowali muzykę chóralną tylko do klasyki lub parafialnych scholi.

Musi być w tym coś z prawdy. Artyści Music Everywhere od lat łączą klasykę z nowoczesnością, gdzie pierwsza daje im solidny warsztat wokalny, druga z kolei swobodę i ekspresję na scenie. Schodzący z niej wokaliści powtarzają, że muzyka to dopiero początek.

Relacje i dobra atmosfera są bowiem dla nich równie ważne co perfekcyjne współbrzmienie. - Jesteśmy trochę jak rodzina. Razem ćwiczymy, podróżujemy, śpiewamy na ulicy, w autobusach, hospicjach czy… swoich ślubach - mówi jeden z chórzystów. Widać, że uwielbiają rozrywkę zarówno w muzyce, jak i w życiu. - To, co najważniejsze, kryje się gdzieś pomiędzy dźwiękami - dodaje Beata Śnieg, dyrygent i dyrektor artystyczny zespołu.

Eksplozja w teatrze! Wszyscy żyją i… chcą więcej. Czy Lublin jest na to gotowy?

Mieszanka wybuchowa: Bajm, Wodecki, Rodowicz, Turnau, Prońko…

W swoim najnowszym koncercie „Karuzela Gna”, który już 26.06.2022 r. zawita do CSK w Lublinie, zespół miksuje pełen wachlarz stylów muzycznych: rocka, jazz, pop i muzykę współczesną. To niezapomniany show, podczas którego Music Everywhere świętuje obchodzone niedawno dziesięciolecie swojej działalności. Po dekadzie wspólnego brzmienia zapewniają, że „czas ich uczy pogody" i obiecują, że po wyjściu z koncertu jeszcze długo będziemy słyszeć „w głośnikach wciąż muzyka gra”.

Goście specjalni: Kuba Jurzyk i Natalia Piotrowska-Paciorek

Na scenie Centrum Spotkania Kultur zobaczymy też dwoje niesamowitych solistów: Natalię Piotrowską-Paciorek i Kubę Jurzyka. Ich głosy rozbrzmiewają nie tylko w teatrach i salach koncertowych w całej Polsce, lecz także w produkcjach filmowych, m.in. Disney’a. To utalentowani artyści młodego pokolenia i absolutna czołówka polskiego musicalu. Zaproszeni gościnnie do „Karuzeli” wrzucają w niej szósty bieg.

Eksplozja w teatrze! Wszyscy żyją i… chcą więcej. Czy Lublin jest na to gotowy?

Nie mniejsze osiągnięcia mają główni wykonawcy - zespół Music Everywhere. Nie raz można było zobaczyć ich u boku czołowych polskich artystów podczas ogólnopolskich tras koncertowych. Występowali ze Steczkowską, Piasecznym, Cugowskim, Wyszkoni, Moś, Herbutem, Mlynkovą, Cerekwicką, Niemen i wieloma innymi. Uczestniczą w realizacji największych projektów telewizyjnych i radiowych. Muzykują w kraju i zagranicą, zdobywając pierwsze miejsca w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Słychać wycie? Znakomicie!

Środowisko autorytetów chóralnych od dłuższego czasu obserwuje poczynania Music Everywhere. Nie da się ukryć, że ogólnopolska trasa koncertowa chóru to prawdziwy przełom i nowy rozdział w polskiej chóralistyce. Choć zdecydowana większość kibicuje zespołowi, to jednak niektórym „tradycjonalistom” nie do końca podoba się fakt, że młody i niezależny zespół wokalny samodzielnie wyznacza nowe kierunki muzyczne.

Eksplozja w teatrze! Wszyscy żyją i… chcą więcej. Czy Lublin jest na to gotowy?

Obserwując komentarze internautów, jak również recenzje prasowe, zdecydowanie przeważają jednak te pozytywne. „Piękne głosy w bardzo kreatywnych aranżacjach przykuwały uwagę i nie pozwalały oderwać się ani na chwilę (…) Artyści zdawali się cali aż płonąć pasją i radością (…) Na widowni można było dostrzec pary w każdym wieku, jak i rodziców z dziećmi. Dla najmłodszych widzów była to prawdziwa lekcja historii polskiej muzyki rozrywkowej (...) Music Everywhere to perełka trójmiejskiej i polskiej chóralistyki i warto zapoznać się z jego twórczością” - pisze o styczniowym występie dziennikarka muzyczna jednego z trójmiejskich portali.

Czy podobne opinie pojawią się po występie w Lublinie? Dowiemy się już niebawem.

Koncert „Karuzela Gna” zawita do Centrum Spotkania Kultur 26.06.2022 r., o godz. 16:00 i 19:00. Więcej informacji o koncercie na stronie www.karuzelagna.pl

Bilety do nabycia na stronie www.karuzelagna.pl/bilety oraz kasach CSK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie