TD/AIP
Zaledwie remis Niemców z Australią, wymęczone wygrane Szkocji i Gruzji - to bilans środowych sparingów zespołów z grupy D eliminacji Euro 2016. Polska i Irlandia, które zmierzą się w niedzielę w Belfaście, nie zaplanowały meczów towarzyskich przed spotkaniem o punkty.

Zespół Joachima Loewa, który w czterech meczach eliminacyjnych zdobył zaledwie siedem punktów, znów się nie popisał. Po golu Marco Reusa prowadził w Kaiserslautern z Australią, rywale wyszli jednak na prowadzenie dzięki trafieniom Jamesa Troisiego i Mile'a Jedinaka. Bramka wprowadzonego po przerwie Lukasa Podolskiego uratowała twarz mistrzom świata. Małym usprawiedliwieniem jest dla nich to, że zagrali w dość eksperymentalnym składzie.

Press Focus/x-news

W dwóch innych meczach z udziałem rywali reprezentacji Adama Nawałki Szkoci pokonali Irlandię Północną 1:0 (gol Christophe'a Berry w 86. minucie), a Gruzja Maltę 2:0 po bramkach Jaby Kankavy i Vako Kazaiszwiliego w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.

W niedzielnych meczach o punkty eliminacji Gruzini podejmą Niemców, Szkocja Gibraltar (oba spotkania o 18.00 czasu polskiego), a Irlandczycy Polaków (20.45). W tabeli grupy D prowadzą z dziesięcioma punktami biało-czerwoni, za nimi są Niemcy, Szkoci i Irlandczycy (po siedem), Gruzini (trzy) i Gibraltar (zero).

Materiał oryginalny: El. euro 2016: remis Niemców, wygrane Szkocji i Gruzji - bilans meczów towarzyskich [ZDJĘCIA] - Polska Times