Eliminacje Złotego Kasku. Jak żużlowcy Speed Car Motoru wypadli na tle przeciwników z PGE Ekstraligi?

Rafał Włosek
Trzech żużlowców Speed Car Motoru Lublin wzięło udział w eliminacjach Złotego Kasku. Na torze Unii Tarnów o awans do finału walczyli Paweł Miesiąc oraz bracia Lampartowie, Dawid i Witkor.

Niestety, żadnemu z lubelskich zawodników nie udało się wywalczyć awansu. Szansę startu w finale otrzymało czterech najlepszych zawodników, natomiast piąty będzie rezerwowym. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Miesiąc, który wywalczył 9 punktów (3,1,1,2,2) i zajął 7. miejsce. Pozycję niżej zawody zakończył Dawid Lampart – 8 punktów (2,1,3,2,2), a dziewiąty był jego młodszy brat, Wiktor – 6 punktów (0,3,0,1,2).

Żużlowcy Motoru, beniaminka PGE Ekstraligi, w Tarnowie ścigali się m.in. z zawodnikami drużyn ekstraligowych. Turniej wygrał Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), Piotr Pawlicki (Unia Leszno) i Maksym Drabik (Sparta Wrocław). Piąte miejsce po biegu dodatkowym, w którym pokonał Daniela Jeleniewskiego, zajął Jakub Jamróg (Sparta Wrocław).

7 kwietnia Speed Car Motor zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Jak w konfrontacji z ekstraligowcami wypadli lubelscy żużlowcy?

Paweł Miesiąc – jedyną wygraną odniósł w biegu, w którym startowali bracia Lampartowie oraz junior Włókniarza Częstochowa, Michał Gruchalski (ekstraliga). W pozostałych startach Miesiąc pokonał Jamroga (ekstraliga), Jeleniewskiego (1 liga), Karola Barana (1) i Artura Czaję (1).

Dawid Lampart – wygrał ze swoim bratem, Wiktorem, a także z Gruchalskim (ekstraliga), Czają (1), Norbertem Krakowiakiem (ekstraliga) i Oskarem Polisem (2 liga). Natomiast jedyne biegowe zwycięstwo odniósł w wyścigu z udziałem Ernesta Kozy (2 liga), Barana (1) i Artura Mroczki (1).

Wiktor Lampart – pokonał Czaję (1), Mateusza Cierniaka (1) i Mroczke (1). Jedyne biegowe zwycięstwo odniósł nad Drabikiem (ekstraliga), Baranem (1) i Polisem (2).

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin trenują już w nowych kevlar...