- Polska gospodarka pomiędzy 2016 a 2018 rokiem wzrosłą przeciętnie o 8 proc. To rekordowy wzrost- mówiła podczas konferencji prasowej Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. - Nie jesteśmy tygrysem Europy, ale z całą pewnością jesteśmy bardzo zwinnym i szybko biegnącym kotem- dodała.

Przeczytaj także:

Pokazaliśmy i udowodniliśmy, że Polska nie jest skazana na niski wzrost gospodarczy i na konkurowanie z najsłabiej i najwolniej rozwijającymi się gospodarkami.

Wszystkie wskaźniki gospodarcze, jednogłośnie, jednomyślnie wskazują, że dzisiaj polska gospodarka jest jedną z najzdrowszych i najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. To niewątpliwa zasługa przede wszystkim przedsiębiorców.

Jako najważniejszą przesłankę działań Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii szefowa resortu wymieniła wzrost gospodarczy, ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, wzmocnienie poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, zwiększenie poziomu inwestycji, wzrost liczby usług cyfrowych oraz poprawa jakości powietrza.