Euro 2012: Już tylko cud może uratować Holandię

Tomasz Biaduń
To już prawie koniec mistrzostw dla Holandii! Tylko cud może uratować ekipę wicemistrzów świata, która przegrała w środę swój drugi mecz i praktycznie odpadła z EURO 2012. Drużyną, która pokonała Holendrów, byli Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 2:1.

Holendrzy zaczęli bardzo spokojnie i nie kwapili się do huraganowych ataków. Długo nic się działo w tym spotkaniu. Dopiero 24 minuta przyniosła bramkę. Doskonałe prostopadłe podanie dotarło do Mario Gomeza. Napastnik Bayernu Monachium nie zwykł marnować takich okazji zarówno w Bundeslidze, jak i meczach międzynarodowych i Niemcy prowadzili 1:0.

W 38 minucie losy spotkania mogły być praktycznie rozstrzygnięte. Z czterech metrów głową strzelał niepilnowany Holger Badstuber, ale trafił w bramkarza. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Już 60 sekund później na 2:0 podwyższył Gomez, pięknym, mocnym strzałem z narożnika pola karnego. Holendrom w 73 minucie nadzieję dał jeszcze Robin Van Persie, ale Pomarańczowym zabrakło już czasu na wyrównanie.

Teraz, aby marzyć o awansie, Holandia musi wysoko wygrać z Portugalią i liczyć na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie meczu Niemcy - Dania.

Jako ciekawostkę dodajmy fakt, że mecz komentował nasz kolega z TVP Lublin Tomasz Jasina.