Euro 2012: Polska zremisowała z Rosją 1:1. Teraz musimy wygrać z Czechami!

Tomasz Biaduń
Mecz Polska - Rosja
Mecz Polska - Rosja EPA/OLIVER WEIKEN
Polska po świetnym meczu zremisowała z Rosją 1:1, strzelając wyrównującego gola w drugiej połowie. Bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski. Podział punktów nie jest złym wynikiem dla naszej reprezentacji, choć teraz musi ona wygrać z Czechami, aby wyjść z grupy.

CZYTAJCIE NASZ SERWIS NA EURO 2012! INFORMACJE O MECZACH, CIEKAWOSTKI, GORĄCE NEWSY NA KURIERLUBELSKI.PL

Polska rozpoczęła bardzo nerwowo ten mecz. Podopieczni Franciszka Smudy grali bojaźliwie i bardzo zachowawczo. Rosjanie nie wykorzystali jednak tego, a z czasem nasi otrząsnęli się z letargu i zaczęli coraz śmielej atakować.

Stwarzaliśmy zagrożenie przy stałych fragmentach gry. Dwukrotnie na bramkę Wiaczesława Małofiejewa uderzał Sebastian Boenisch, jednak golkiper był na posterunku. Bardzo aktywny był Robert Lewandowski, który cofał się po piłkę, rozgrywał ją i robił sporo "wiatru" w szeregach defensywnych rywali.

Lewandowski był też autorem podania otwierającego drogę do bramki Eugenowi Polańskiemu. Niemiec z polskim obywatelstwem strzelił gola, jednak nie został on uznany. Pomocnik był na pozycji spalonej, a powtórki pokazały, że sędzia miał rację podejmując taką decyzję.

Polacy grali bardzo skutecznie w obronie. Dobrze rozbijali ataki Rosjan i nie dawali im rozwinąć skrzydeł. Niestety, jeden błąd w pierwszej połowie kosztował ich stratę bramki. W końcówce pierwszej połowy świetnie do dośrodkowania z rzutu wolnego wyszedł Ałan Dzagojew, a Rosjanina nie upilnował Łukasz Piszczek.

Obrońca Borussii Dortmund zrehabilitował się za swój błąd w drugiej połowie. W 57 minucie Piszczek zagrał dobrą piłkę do Jakuba Błaszczykowskiego, a Kuba fantastycznym strzałem pokonał Małofiejewa.

Polacy po strzeleniu gola oddali rywalom nieco inicjatywę, ale nie cofnęli się całkowicie pod własną bramkę. Świetną okazję do strzelenia zwycięskiego gola miał Polański, jednak przegrał pojedynek z Małofiejewem.

Kibice świetnie dopingowali naszą drużynę, ale atmosferę wielkiego piłkarskiego święta zepsuli nieco pseudokibice. Przed spotkaniem tysiące rosyjskich fanów przemaszerowało przez Warszawę, a na trasie doszło do bójek chuliganów.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 5

a
aaa
Przecież wiadomo było, iż będzie zadyma z przemarszem Rosjan. Dziwię się władzom W-wy, że pozwoliły na przemarsz w tym czasie i miejscu. Pomimo, iż demokracja to prawo do okazywania swoich poglądów w tym do zorganizowanych marszów to pani G-W zapomniała, że to nasi "przyjaciele" poprosili o tą zgodę. A ich zapewnienia o pokojowym przemarszu jak widać można włożyć między bajki. Cóż z tego, że w marszu brała udział grupa normalnych ludzi skoro uzupełniała ją też grupa szukająca zaczepki i podobnych wrażeń. Szkoda tylko, że policja była taka miła dla polskich i rosyjskich pseudo.... Teraz już chyba wiadomo, ile warte jest słowo Rosjan - nie tylko tych z Dumy ale i zorganizowanych grup przeciętnych obywateli. Tak było od zawsze i chyba jeszcze długo się nie zmieni.
Z tego miejsca też trzeba pogratulować naszym piłkarzom. Przed meczem niewielu było realnie myślących, którzy dawali im większe szanse. Nasi pozytywnie zaskoczyli kibiców. Ale i sami rosjanie znacząco im pomogli. Wydaje mi się, że musieli po meczu z Czechami ostro pobalować bo w drugiej połowie już ledwie łazili po boisku. No ale to akurat nikogo nie dziwi. Rosjanie mają to we krwi.
F
Feta
Błaszczykowski podaj do Adamiakowej. Bravo Błaszczykowski, ale sam meczu nie wygrasz...... Wygram , Wygram

Czy to coś wam nie przypomina ... Hahahahaha
k
ktosik
ale mecz z Rosją oglądałam. Jest jedna zbędna osoba w kadrze, zbyt wysoko opłacana, a jest to SMUDA.
W polskiej drużynie grało 6 piłkarzy i bramkarz, 4-ech zachowywało się jak u cioci na imieninach. Brak zmian na co najmniej 20 minut przed końcem, no i sztandarowa zmiana, nikomu nie potrzebna, dobrze grającego Obraniaka na chwilę przed końcem. Nie dziwię się chłopakowi, ze się wkurzył, a Smuda niech się cieszy, że po mordzie za to nie oberwał.
SYLWESTER
Panie Tomaszu , w dobie rozpowszechnionej telewizji nie może Pan "wciskać kitu" czytelnikom . W Pana opinii to był świetny mecz Reprezentacji Polski (sic?). Ale problem w tym , że nie wyraża Pan włas nej opinii o meczu, tylko najbezczelniej w świecie próbuje Pan pisać "relacje" z tego ważnego meczu (?). Dlaczego nie pisze Pan prawdy, że mamy "prostaka" Selekcjonera F.Smude który nie powinien prowadzić Naszej Reprezentacji ! . Pełną winę za 2 remisy z Grecją i z Rosją ponosi "prostaczyna" F. Smuda !. On nie powinien prowadzić Naszej Reprezentacji, bo jest chorobliwym Egoistą i "chłopkiem roztropkiem". Eksperci podpowiadali już w meczu z Grecją aby przeprowadził zm iany wzmacniające Nasz Zespół, bo przecież na 100% mecz z Grecją był do wygrania !. To "chłopek roztropek" stwierdził, że ma swoje...zasady (sic?). Ten "debilek" zapomniał , że cała Polska ma w "pl ecah" Jego "zasady" a liczy się tylko HONOR PIŁKARSTWA POLSKIEGO ! . W meczu z Rosją nie można było się niczego lepszego spodziewać, bo przecież "chłopek-roztropek" ma swoje "zasady" (?). W meczu z Rosją również mogliśmy zdobyć 3 punkty ale przeszkodziły "chłopka-roztropka" "zasady" . Znów wystawił skład do biegania po boisku a nie do grania dobrej piłki . Całą Drużyną zamurował bramkę a w ataku zostawił...Lewandowskiego (sic?). A na ławce rezerwowych siedzą Piłkarze Którzy by wprowadzili ożywienie na boisku i wsparcie dla Lewandowskiego . Ale "chłopek-roztropek" zapla nował sobie...remisy i na te remisy ustawił gre Reprezentacji!. Nasza Reprezentacja ma dobrych Pił karzy tylko trzeba Ich dobrze umotywować do gry !. Ale właśnie "chłopek-roztropek" poprzez swoje "zasady" Reprezentacja Polski utraciła 6 punktów a była szansa . Nie jest moim zamiarem obrażać tzw. selekcjonera F.Smude ale jako Polak stwierdzam, że poprzez "zasady" Smudy niepotrzebnie straciliśmy 6 drogocennych punktów!. Mecz Grecja-Czesi tylko potwierdza, że Smuda to prowincjonalny lajkonik !. Oczywiście, gramy dalej, ale w jak dziadowskim stylu !. Wstyd !. Po EURO Lato ze Smudą powinni być rozliczeni finansowo z kosztów przygotowania Kadry do Euro !. Mogło być dużo lepiej !. Szkoda.