Euro 2012: Ukraina - Francja 0:2. Trójkolorowi lepsi po przerwie

KAMB
EPA/YURI KOCHETKOV UEFA
Takiego meczu podczas Euro 2012 jeszcze nie było. Nie chodzi jednak o ponadprzeciętny poziom sportowy..., a o warunki, w jakich się toczył. Spotkanie Ukrainy z Francją po 5 min zostało przerwane przez arbitra z powodu burzy i obfitych opadów deszczu. Po blisko godzinnej przerwie piłkarze ponownie zameldowali się na murawie Donbas Arena w Doniecku, aby dokończyć potyczkę. W niej górą okazali się trójkolorowi, którzy wygrali 2:0.

Euro 2012: Ukraina - Francja 0:2 [ZDJĘCIA, RELACJA]

Pierwsza połowa wczorajszego meczu nie rozpieściła, bo zawodnicy nie tylko musieli przeciwstawić się przeciwnikom, ale także grząskiej murawie. Pomimo wysiłków gospodarzy, którzy próbowali odprowadzić nadmiar wody z płyty boiska, nie wszędzie się to udało. Przez to podania nie zawsze znajdowały adresatów, a piłkarze ślizgali się niczym na lodowisku.

Po przerwie było już o niebo lepiej, a obie ekipy zaczęły stwarzać groźne sytuacje. W grze ofensywnej szczególnie skuteczni byli trójkolorowi. Oni już w 53 min zdołali umieścić piłkę w siatce. Jérémy Ménez zszedł z piłką do środka pola karnego i uderzył na krótki słupek. Piłka po drodze przeszła jeszcze pomiędzy nogami obrońcy i wpadła tuż przy słupku i rękach zasłoniętego Andrija Pjatowa.

Po niespełna 180 sekundach ekipa Les Bleus prowadziła już 2:0. Tym razem przed polem karnym pokaz techniki dał Karim Benzema i dograł do wchodzącego w pole karne Yohana Cabaye. Ten bez pośpiechu przyjął piłkę i technicznym strzałem posłał futbolówkę na długi słupek wprost do siatki.

Czytaj nasz serwis - wszystko o EURO 2012!