Euro 2016. Polacy w ćwierćfinale! Po karnych wygrywamy ze Szwajcarią [ZDJĘCIA, WIDEO]

AG
[EURO 2016 SZWAJCARIA-POLSKA] Polacy po rzutach karnych pokonali Szwajcarię 5:4. Po 90 minutach meczu i dogrywce było 1:1.

Polska-Portugalia. Kiedy i o której mecz Polaków? Szczegółowy terminarz Euro 2016

Najprzystojniejsi piłkarze Euro 2016. Wśród nich wielu Polaków (ZDJĘCIA, WIDEO)

W pierwszej połowie to Polacy zdecydowanie dominowali na boisku. Już w 20. sekundzie meczu powinno być 1:0, ale przetrzelił Milik. Cały czas atakowaliśmy i przyniosło to skutek w 39. minucie. Wtedy świetnym rajdem przez pół boiska popisał się Kamil Grosicki. Po jego asyście wspaniałym strzałem piłkę do bramki wpakował Kuba Błaszczykowski.

Bramki w meczu Polska - Szwajcaria. Tak przeżywali je lublinianie w strefie kibica w Lublinie

Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani i pewni siebie. Jednak Szwajcarzy w pewnym momencie zaczęli dominować. Można było powiedzieć, że bramka dla nich wisiała w powietrzu, ale kilka razy świetnie obronił Łukasz Fabiański. Na osiem minut przed końcem pięknym strzałem naszego bramkarza pokonał Shaqiri. Było 1:1. Jeszcze w 94. minucie mogło być 2:1 dla Helwetów, ale po raz kolejny świetnie wyciągnął się Fabiański.

W dogrywce Polacy głównie się bronili, ale tuż przed jej końcem, w 120. minucie mieliśmy idealną okazję do wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłka szła w stronę Grzegorza Krychowiaka, odbiła się od pleców rywala i nie trafiła do żadnego z naszych zawodników. Wiedzieliśmy już, że o awansie zdecydują karne.

W tych to my byliśmy lepsi. Najpierw Fabiańskiego pokonał kapitan Szwajcarów, Lichsteiner. Dłużny mu nie pozostał nasz kapitan - Lewandowski strzelił na 1:1. W drugiej kolejce pomylił się Xhaka, co niewapliwie dało nam przewagę psychologiczną. Później dla Szwajcarów strzelali: Shaquiri, Schaer i Rodriguez. Dla nas trafili Milik, Glik i Błaszczykowski. Było 4:4. Do piłki podszedł Krychowiak i pokonał Sommera. Wygraliśmy 5:4 w rzutach karnych! Tym samym, reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału Euro 2016, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Chorwacja-Portugalia.