Ewangelia na niedzielę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy...

  Ewangelia na niedzielę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Wojciech Andrusiewicz

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili - te słowa z Ewangelii św. Mateusza powinniśmy wziąć sobie do serca w najbliższą niedzielę.
  Ewangelia na niedzielę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
  To wcale nie są słowa z ewangelii, która będzie czytana na mszach świętych 13 stycznia, ale myślę, że warto byśmy pamiętali o tych słowach Jezusa Chrystusa z ewangelii dotyczącej… No właśnie, cytat z pierwszego zdania mojego felietonu dotyczy Sądu Ostatecznego i tam właśnie mowa jest o podsumowaniu życia ludzkiego i jego uczynków.

  Dlaczego tak ważne byśmy o tych słowach Chrystusa pamiętali właśnie w najbliższą niedzielę, bo przecież generalnie powinniśmy mieć je w sercu na co dzień? Ważne jednak byśmy mieli je na uwadze gdy podejdzie do nas młody człowiek z puszką w ręku i czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli nie docierają do nas inne argumenty za wsparciem Orkiestry, która w tym roku ponownie gra dla dzieci, to słowa Chrystusa - przynajmniej dla ludzi wierzących - nie powinny pozostawiać złudzeń jak się mamy zachować.

  Tak łatwo jest dziś krzyczeć i pouczać jak to powinniśmy wspierać inne akcje charytatywne a z Orkiestrą dać sobie spokój. Tak łatwo perorować o tym jak to działania Fundacji WOŚP są wątpliwe. Nie trzeba nawet wspierać się żadnymi argumentami. Dziś media podchwycą każdy hejt, każdą ostrą wypowiedź. A nasza twarz, ku naszej uciesze znajdzie się w mediach.

  Nie chcę życzyć wszystkim hejterom WOŚPu by doświadczyli olbrzymiej wagi prowadzonych co roku, od 27 lat zbiórek. Nie chcę by musieli mierzyć się z sytuacjami, w których to sprzęt zakupiony za fundusze zebrane w ramach orkiestrowego grania, będzie ratował życie ich samych lub ich najbliższych.

  Sam w swoim życiu doświadczyłem tego, co znaczy sprzęt medyczny, na którym przyklejone jest czerwone serduszko WOŚP. Mam dwie córki i obie po urodzeniu były kompleksowo przebadane dzięki temu, że gra Orkiestra. Większego doświadczenia w tej materii mi nie potrzeba.

  W najbliższą niedzielę wrzucę datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jeżeli ktokolwiek ma z tym problem, to niech dużo nie mówi i nie umoralnia innych, tylko wrzuci grosz choćby do kościelnej puszki z datkami na biednych.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mnie też nie trzeba mówić kiedy i komu mam dać

  Anioł Cieć Specjalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Od wielu lat daję WOŚP ile mogę uszczuplić swój emerycki portfel, bo widzę namacalne efekty działalności Orkiestry. Wiem, że jak dam, wróci to do mnie lub moich bliskich chociażby tym, że...rozwiń całość

  Od wielu lat daję WOŚP ile mogę uszczuplić swój emerycki portfel, bo widzę namacalne efekty działalności Orkiestry. Wiem, że jak dam, wróci to do mnie lub moich bliskich chociażby tym, że (podobnież) dobry Bóg, odfajkuje mi to jako dobry uczynek.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mądry i bez księdza wie kiedy jest niedziela...

  Maryja, nie zawsze dziewica (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  A głupim trzeba po raz enty tołkować co jest cacy, a co be.
  Ja wolę dać Orkiestrze np. stówę, niż księdzu na tacę symboliczną złotówkę, a jeśli ktoś uważa inaczej to jego demokratyczna wola, niech...rozwiń całość

  A głupim trzeba po raz enty tołkować co jest cacy, a co be.
  Ja wolę dać Orkiestrze np. stówę, niż księdzu na tacę symboliczną złotówkę, a jeśli ktoś uważa inaczej to jego demokratyczna wola, niech odda na oszustów od metody na wnuczka, albo wyśle na radio co ma ryja...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo