MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne

Agata Wójcik
Warsztaty plastyczne, wyjścia do kina i teatru - tak będą spędzały dnie dzieci, które rodzice zapisali na półzimowiska
Warsztaty plastyczne, wyjścia do kina i teatru - tak będą spędzały dnie dzieci, które rodzice zapisali na półzimowiska Jacek Babicz/archiwum
Jak co roku miejsca na turnusach akcji „Ferii w mieście” znikają w ekspresowym tempie. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy listę atrakcji, które czekają na młodych lublinian

Warsztaty bębniarskie, poznawanie historii miasta i zajęcia z animacji - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież, którzy na ferie zostaną w Lublinie.

- 80 miejsc zostało zapełnionych już pierwszego dnia zapisów i to po upływnie niespełna 2,5 godziny. Poza tym na listę rezerwową zapisaliśmy 20 osób - mówi Barbara Kotowska z Domu Kultury „Czechów”. I dodaje: - Tak jest co roku. To pokazuje, jak ta akcja jest potrzebna.

Podobnie wygląda sytuacja w innych instytucjach, które od rana do popołudnia zapewniają atrakcje dla dzieci. Dla-tego, by oszczędzić rodzicom czasu i dzwonienia po całym mieście, przygotowaliśmy listę miejsc, które w tym roku biorą udział w akcji „Ferie w mieście” i dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Prezentujemy także kilka innych, ciekawych propozycji, dzięki którym dwa tygodnie spędzone w mieście nie powinny być nudne, to m.in. wycieczka z katem czy zwiedzanie Areny Lublin.

OD RANA DO POPOŁUDNIA

Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28a
Kontakt: tel. 81 746 61 94

Wolne miejsca zostały tylko na drugim turnusie (15-19 lutego). W programie zajęć, które będą prowadzone w godz.9-15, są m.in. Zumba Kids, zajęcia teatralne, warsztaty rzeźbiarskie, tworzenia zwierzaków z balonów oraz nauka gry na bębnach.

W czwartki i piątki dzieci z Pracowni Kultury razem z tymi, które będą spędzały ferie w DDK Bronowice, będą się bawić w Pracowni Kultury Maki (ul.vOlchowa 8). Będą tu oglądać najpopularniejsze animacje dla najmłodszych i bawić się z clownami - Ruphertem i Rico.

Cena: 65 zł/turnus

Szczegółowe informacje: www.ddkbronowice.pl.

DK ,,Skarpa”, ul. Przytulna 4
Kontakt: tel. 81 527 46 48

Warsztaty modelarsko-plastyczne, zwiedzanie Areny Lublin i wyjście do Teatru Andersena na spektakl „Alicja w krainie czarów” - to tylko niektóre atrakcje czekające na dzieci, których rodzice zdecydują się na zapisanie ich na jeden z turnusów w Domu Kultury „Skarpa”. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-15 lat.

Cena: 55 zł dla członków SM Czuby z os. Skarpa, 65 zł dla pozostałych

Szczegółowe informacje:

www.domkulturyskarpa.pl.

DK ,,Łęgi”, ul. Tatarkowa 28
Kontakt: tel. 503 376 633

Na Łęgach ferie przebiegną pod znakiem ekologii. Będzie ona m.in. tematem prac plastycznych, które będą wykonywać najmłodsi. Poza tym dzieci będą miały organizowane wyjścia na seanse filmowe i spektakle oraz warsztaty muzyczne i plastyczne. Kilka wolnych miejsc dla dzieci w wieku 7-15 lat zostało tylko na drugim turnusie (22-26 lutego).

Cena: 60 zł dla członków spółdzielni i 70 zł dla pozostałych.

Szczegółowe informacje profil DK ,,Łęgi” na www.facebook.pl.

ACK ,,Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Kontakt: 535 655 516

Od 15 do 19 lutego najmłodsi w godz. 9-14 będą mieli szansę odkryć techniki animacji. Na podstawie napisanego przez siebie scenariusza same stworzą krótki filmik, a to wszystko przy użyciu technik, których nauczą się podczas warsztatów.

Cena: 150 zł.

Szczegółowe informacje:

www.ack.lublin.pl.

Ferie z KReAdukacją, Krakowskie Przedmieście 13/7
Kontakt: 500 360 499

Klub Małego Odkrywcy, czyli zajęcia kreatywne i eksperymenty przyrodnicze, warsztaty kreatywnego pisania i gry aktorskiej czy wyjścia na seanse do kina Bajka - to czeka najmłodszych podczas ferii z KReAdukacją, czyli Fundacją Działań Edukacyjnych. Wolne miejsca są zwłaszcza na pierwszy turnus (15-19 lutego).

Zajęcia będą prowadzone od godziny 7 do 16.

Cena: 60 zł za dzień lub 250 zł za cały tygodniowy turnus plus posiłki.

Szczegółowe informacje:

www.kreadukacja.org.

NA WOLNĄ CHWILĘ

Poznaj renesans i zostań wynalazcą
Miejsce: Trybunał Koronny (Rynek 1)
Zapisy: 691 516 727

Podczas dwugodzinnych warsztatów dzieci z klas V-VI szkoły podstawowej, do których skierowane są zajęcia, dowiedzą się, kim był Leonardo da Vinci i wspólnie z opiekunami będą szukać swoich mocnych stron. Po spacerze po rynku w Piwnicy pod Fortuną dowiedzą się m.in., jaka jest różnica między freskiem a polichromią i jakie były dawne techniki malarskie. Podczas ostatniej części warsztatów będą się mogli podzielić pomysłem na swój własny wynalazek.

Terminy: 18 lutego (11.30 i 14.30), 22 lutego (14.30), 23 lutego (14.30)

Cena: 15 zł.

Renesansowe Misie, czyli czym bawiły się dzieci
Miejsce: Piwnica pod Fortuna (Rynek 8)
Kontakt: 691 516 727

Podzas warsztatów uczniowie III i IV klasy podstawówki będą mieli okazję porównać swoje ulubione zabawy do tych, które umilały czas dzieciom w epoce renesansu. Dowiedzą się także, jak przed wiekami ubierali się i co jedli ich rówieśnicy. Zajęcia zakończy wycieczka po lubelskim rynku, podczas której m.in. najmłodsi będą mogli posłuchać legendy o Czarciej Łapie, o Koguciku na Wieży Trynitarskiej oraz o magicznym Kamieniu Nieszczęścia.

Terminy: 16 lutego (11.30 i 14.30), 25 lutego (12.00)

Cena: 15 zł.

Wycieczka z katem i historia trybunału
Miejsce: Trybunał Koronny (Rynek 1)
Kontakt: 691 516 727

Gimnazjalistów w arkana swojej pracy wprowadzi lubelski kat. Poza tym dowiedzą się, jak wyglądały sądy trybunalskie i poznają najgłośniejsze procesy, jakie rozpatrywał Trybunał Koronny. Na podstawie przy-gotowanych materiałów będą mieli za zadanie zrelacjonować przebieg rozprawy, ocenić skuteczność sądu i sprawiedliwość wyroku.

Cena: 20 zł

Terminy: 17 lutego (14.30), 24 lutego (12.30 i 15.30)

Warsztaty w MDK nr 2
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 (ul. Bernardyńska 14a)
Rysunek studyjny, taniec hiszpański czy żonglerka flagami to tylko niektóre z propozycji na spędzenie ferii w MDK nr 2. Młodzież, która zdecyduje się na udział w warsztatach będzie miała okazję poznać także tajniki tańca dworskiego - włoskiego i francuski czy rozwiną poczucie rytmu i intonację podczas warsztatów wokalnych.

Wstęp wolny

Zwiedzanie Areny Lublin i zawody sportowe
Miejsce: Arena Lublin (ul. Stadionowa 1)
Kontakt: 691 516 727

Jak zostać dobrym kibicem swojej ulubionej drużyny i jak kibicować fair? O tym dzieci i młodzież dowiedzą się podczas zwiedzania Areny Lublin. Podczas wycieczki po stadionie obejrzą miejsca, do których nie każdy ma dostęp, czyli loże VIP prezydenta miasta i szatnie sportowców. W sali konferencyjnej najmłodsi zaimprowi-zują konferencję prasową z piłkarzami. Podczas zwiedzania obiektu nie zabraknie także minizawodów sportowych i quizu.

Cena: 20 zł

Terminy: 15 lutego (10.00 i 13.00), 22 lutego (10.00)

Mikołajek i Pan Patryk - kino za rogiem dla dzieci
Miejsce: Centrum Kultury (ul. Peowiaków)

Przez całe ferie od poniedziałku do piątku o godz. 12 w Centrum Kultury najmłodsi będą mogli obejrzeć kultowe filmy dla dzieci. W sali kinowej zostaną wyświetlone takie produkcje, jak m.in.: „Mikołajek”, „,Jacek i Placek”, „Pan Patryk” oraz „Uwolnić Mikołaja!”.

Cena: 2 zł (bilety dostępne w kasie CK)

Igranie - warsztat muzyczny
Miejsce: Centrum Kultury (ul. Peowiaków)

W programie warsztaty z gry na djembe i bębnach brazylijskich, poznawanie rytmów, tworzenie autorskich piosenek i zabawy ruchowe.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy:

[email protected]

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
Miejsce: Centrum Kultury (ul. Peowiaków)

W Oratorium i piwnicach Centrum Kultury będzie można korzystać z zawierającej ok. 300 tytułów biblioteki gier planszowych z kolekcji Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Festiwal gier planszowych i karcianych zainauguruje weekend wydawców i projektantów gier planszowych, podczas którego odbędą się konkursy z nagrodami oraz miniturnieje dla rodzin oraz początkujących i zaawansowanych graczy.

27 i 28 lutego odbędzie się także turniej gier planszowych.

Wstęp wolny.

Termin: 13-28 lutego.

Ferie zimowe z deskorolką
Miejsce: Kryty skatepark 1st Floor (Droga Męczenników Majdanka 6B)

Do końca ferii również w soboty i niedziele w godz. 12-15 wszyscy będą mogli poszaleć na deskorolkach.

Cena: 5 zł

Szczegółowe informacje: www.facebook.com/1stfloor.lublin.

W poszukiwaniu legend Lublina
Miejsce zbiórki: przy wejściu do Muzeum Lubelskiego
Kontakt: 695 972 500

W dwa czwartki ferii, czyli 18 i 25 lutego, najmłodsi będą mieli szansę poznać podczas spaceru po Lublinie najważniejsze miejskie legendy. Na zakończenie każde dziecko otrzyma książkę „Legendy Lublina dla dzieci” Magdaleny Mazur--Cieseł, która zresztą będzie prowadzić spacer.

Cena: 20 zł

Szczegółowe informacje:

www.krajka-lublin.pl.

Doskonalenie pływania i pokazy ratownictwa
Miejsce: Aqua Lublin (Al. Zygmuntowskie 4)

W ferie w Aqua Lublin będzie można taniej popływać. Od poniedziałku do piątku do godz. 15 bilety 75-minutowe będzie można kupić za 9 zł, a 100-minutowe za 10 zł w przypadku wejścia grupowego (szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, zimowiska itp).

Poza tym w poniedziałki i piątki w godz. 11.15-12.45 dzieci od 7 do 15 lat potrafiące pływać wszystkimi stylami, będą mogły doskonalić swoje umiejętności (zapisy na m.siembida @mosir.lublin.p)

We wtorki, środy i czwartki w godz. 11.45-12.45 organizowane będą pokazy nurkowania, a od 22 do 26 lutego w godz. 12.45-14.15 pokazy ratownictwa sportowego i wodny tor prze-szkód.

Szczegółowe informacje:

www.mosir.lublin.pl.

Plastycznie i na sportowo na stadionie
Miejsce: Arena Lublin (ul. Stadionowa 1)

W każdą środę ferii, czyli 17 i 24 lutego, dzieci mają szansę wziąć udział w zajęciach sportowych i plastycznych na miejskim stadionie. Początek dwugodzinnych zajęć w samo południe (godz. 12). Wstęp 5 zł, opiekunowie bezpłatnie.

Podczas ferii zimowych codziennie odbywać się będą również wycieczki po stadionie dla grup. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Dzieci i młodzież będą musieli zapłacić za wstęp 2 zł , a osoby dorosłe - 5 zł.

Rezerwacja wycieczek: [email protected], tel. 724 990 230.

Zimowe szaleństwo na lodowisku
Miejsce: Ice Mania (Al. Zygmuntowskie 4)

Od 14 lutego przez całe ferie będzie obowiązywać promocja cenowa. Warto wybrać się na lodowisko w parach, ponieważ druga osoba zapłaci za wejście tylko 1 zł. Codziennie jazdę umilał będzie inny klimat muzyczny. Klienci będą mogli liczyć także na darmową herbatę.

W czasie ferii zostaną zorganizowane także trzy imprezy tematyczne. 14 lutego będą to „Walentynki na łyżwach”, 21 lutego będzie dzień „Pluszowego lodowiska”, a 27 lutego będzie można zobaczyć na tafli mistrzów jazdy na łyżwach - hokeistów i łyżwiarzy figurowych, którzy zaprezentują publiczności swoje umiejętności.

Szczegółowe informacje:

www.mosir.lublin.pl.

Gimnastyka dla najmłodszych
Miejsce: SPOrtSpark (ul. Bohaterów Monte Cassino 53a)
Kontakt: 81 56 18 444

W dwie soboty ferii zimowych, tj. 20 i 27 lutego, najmłodsi będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach sportowych. W programie zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tańca i gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (godz. 11) i od 7 do 12 lat (godz. 12) oraz dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat zajęcia z karate tradycyjnego z Sebastianem Batorskim, mistrzem Polski (godz. 13.30).

Wstęp wolny

Szczegółowe informacje:

www.sportspark.pl.

Kino Bajka zaprasza na seanse
Miejsce: Kino Bajka (ul. Radzi-szewskiego 8)
Kontakt: 81 533 88 72, 602 436 094

Jak co roku kino zaprasza na seanse filmów dla dzieci. W tym roku podczas dwóch tygodni ferii będzie można obejrzeć m.in. „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”, „Misiek w Nowym Jorku”, „Rabusie fistaszków”.

Pięć minut przed każdym seansem, czyli o godz. 10.30, będzie krótkie wprowadzenie do filmu. Zaś po projekcji organizowane będą warsztaty i konkursy tematyczne.

Cena: 12 zł/seans

Szczegółowe informacje:

www.kinobajka.nazwa.pl.

Zawody narciarskie o Puchar Koziołka
Miejsce: Globus Ski (ul. Kazimierza Wielkiego 8)

Zawody o „Zimowy Puchar Koziołka” zostaną rozegrane 14 lutego na stoku narciarskim Globus Ski. Mogą w nich wziąć udział dzieci i młodzież zamieszkujący lub uczący się na terenie gminy Lublin. Zawody odbędą się w konkurencji slalomu giganta.

Zapisy na zawody odbywają się poprzez e-mail: [email protected]. Przy zapisywaniu należy podać datę urodzenia dziecka. Każdy zawodnik musi startować w kasku. Szczegółowe informacje: www.azs.umcs.pl.

Pływanie za darmo w lubelskich szkołach

Przez całe ferie uczniowie lubelskich szkół będą mogli za darmo korzystać z basenów przy placówkach oświatowych. Warunkiem jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

Do dyspozycji uczniów przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, są baseny przy: SP 23 (ul. Podzamcze 9), SP 28 (ul. Radości 13), SP 30 (ul. Nałkowskich 110), SP 51 (ul. Bursztynowa 22), Gimnazjum 16 (ul. Poturzyńska 2), ZSO nr 5 (ul. Rzeckiego 10) i ZS nr 7 (Roztocze 14).

Szczegółowe informacje i lista szkół na www.lublin.eu.

Wstęp wolny.

Biały Orlik, czyli jazda na lodowisko
Miejsce: lodowisko przy ZSO nr 1 (ul. Radzyńska 5)

Lodowisko będzie otwarte przez całe ferie w godz.9.00- 20.00 (z przerwą na konserwację 14.00-15.00).

Dzieci do lat 7 mogą korzystać z lodowiska tylko w obecności pełnoletniego opiekuna.

Korzystanie z lodowiska odbywa się w seansach 45-minutowych. Wejścia na taflę lodowiska odbywają się o pełnych godzinach (maksymalnie do 30 osób). Szkoła zapewnia opiekę osoby dorosłej oraz bezpłatne korzystanie z wypożyczalni łyżew. Obowiązkowe jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Wstęp wolny.

To tylko niektóre z ofert dla młodych lublinian. Więcej propozycji na to, jak spędzić ferie w mieście, można znaleźć na stronie www.lublin.eu.

Morsowanie w Lublinie. Nie trzeba się hartować, wystarczy się przełamać (ZDJĘCIA, WIDEO)
Wypadek na Doświadczalnej: Samochód osobowy zderzył się z autobusem MPK
Grypa atakuje. Rośnie liczba chorych w Lublinie
Tragedia w szpitalu przy ul. Jaczewskiego: Śledztwo dobiega końca
Cavaliada 2016 w Lublinie. Wielkie święto jeździectwa w Targach Lublin (ZDJĘCIA)


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski