Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festyn "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" już za nami (ZDJĘCIA)

Małgorzata Szlachetka
Adam i Dorota Dorosz  pozują na tle swojego Mercedesa W 115  z 1974 roku. Pan Adam z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, obecnie pracuje jako operator ciężkich maszyn. Wolny czas poświęca renowacji starych aut i motocykli. - Mąż, jak tylko przyjedzie z pracy, od razu zabiera się do tej roboty - mówi Dorota Dorosz.  Oryginalne części  kolekcjoner kupuje  m.in, w internecie.  - Zawsze mnie ciągnęło do śrubek, jak to chłopaka  - dodaje  Adam Dorosz.
Adam i Dorota Dorosz pozują na tle swojego Mercedesa W 115 z 1974 roku. Pan Adam z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, obecnie pracuje jako operator ciężkich maszyn. Wolny czas poświęca renowacji starych aut i motocykli. - Mąż, jak tylko przyjedzie z pracy, od razu zabiera się do tej roboty - mówi Dorota Dorosz. Oryginalne części kolekcjoner kupuje m.in, w internecie. - Zawsze mnie ciągnęło do śrubek, jak to chłopaka - dodaje Adam Dorosz. Małgorzata Genca
Pasjonaci przyciągnęli w niedzielę tłumy na plac Litewski. - Największe zainteresowanie wzbudził z pewnością czołg i pokazy musztry armii napoleońskiej - powiedział nam Zbigniew Jurkowski, miejski radny i główny organizator festynu edukacyjnego "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych".

Tylko osób pokazujących swoją ofertę było około 200. Pogoda dopisała, więc plac Litewski szybko wypełnił się tłumem. Rozdano około 5 tysięcy sztuk cebularzy i około 4 tysięcy porcji kartofli ze zsiadłym mlekiem.

W pobliżu baobabu stanęły m.in. stare modele Jaguarów, ale też poczciwa Warszawa. Wszystkie auta pięknie odrestaurowane, jakby przed chwilą zeszły z taśmy produkcyjnej.

Lublinianie chętnie robili sobie zdjęcia, na przykład osób stojących na replice niemieckiego czołgu z czasów II wojny światowej.Wystarczyło przejść kilka kroków, żeby jeszcze bardziej cofnąć się w czasie. Przy Pomniku Unii Lubelskiej trwała musztra wojsk napoleońskich, a po drugiej stronie można było porozmawiać z członkami grupy rekonstrukcyjnej, ubranymi w stroje rzymskich legionistów z I wieku n.e.

W grupie Rzymian ubranych w ręcznie i zgodnie z wiedzą historyczną robione stroje , zaplątał się też jeden barbaczyńca, czyli Celt.

Wzrok dzieci przyciągnęły natomiast ruchome roboty, robione z klocków Lego. - Robimy dla dzieci szkolenia z budowania takich robotów. Instruktorami na półkoloniach są studenci Politechniki Lubelskiej - mówi Robert Prażmo z firmy TwójRobot.pl.

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski