MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Firma IT z Lublina podbija międzynarodowe rynki

art. sponsorowany
Infinite IT Solutions istnieje na polskim rynku od 14 lat. Od samego początku firma związana jest z Lublinem, gdzie znajduje się jej siedziba główna. Powstają tu wyspecjalizowane systemy informatyczne, które zmieniają oblicze funkcjonowania biznesu. Odbiorcami oprogramowania są firmy, reprezentujące różne sektory m.in.: branża spożywcza, motoryzacyjna, logistyka, segment budowlany, telekomunikacja. Jednak bez względu na branżę w której działa przedsiębiorstwo, zachodzą w nim ważne procesy operacyjne, które można i warto optymalizować. To właśnie rola IT tworzonego przez Infinite. Podstawowe dla funkcjonowania firmy procedury, takie jak wymiana dokumentów handlowych, archiwizacja czy zarządzanie zespołem w terenie nie odbywają się manualnie, a są w pełni zautomatyzowane.

Globalny zasięg

Marka Infinite IT Solutions rozpoznawalna jest już nie tylko w kraju, ale na wielu rynkach zagranicznych. Od 2006 roku, kiedy firma rozpoczęła ekspansję zagraniczną, jej rozwiązania zostały z powodzeniem wdrożone w przeszło 23 krajach, takich jak: Węgry, Rumunia, Słowacja, Chorwacja czy Niemcy. Doświadczenie zdobyte na rynkach europejskich firma postanowiła wykorzystać w obszarze GCC (Rada Krajów Zatoki Perskiej), gdzie od 2014 roku obsługuje już pierwszych klientów.

IT dla biznesu

Rola IT w biznesie wrasta, stając się nie tylko dodatkiem, a kluczowym elementem strategii rozwoju przedsiębiorstw. Oferta Infinite jest odzwierciedleniem potrzeb klientów. Firma nie stoi w miejscu, stale obserwuje zmiany, jakie zachodzą na rynku, zaprasza do dialogu swoich kontrahentów, aby jeszcze lepiej rozumieć ich oczekiwania. Infinite jest wiodącym dostawcą rozwiązań wspierających wymianę oraz archiwizację dokumentów w formie elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, jednocześnie dynamicznie rozwijając się w dziedzinie systemów mobilnych, które usprawniają pracę mobilnych zespołów pracujących w terenie czy pozwalają na mobilne zarządzanie magazynem.

Rozwój i innowacja

Rozwój jest dla firmy informatycznej z Lublina w dużym stopniu tożsamy z innowacją. Wyspecjalizowana w tym kierunku komórka Infinite prowadzi badania i czuwa nad rozwojem nowych rozwiązań. Dzięki temu, w ostatnim czasie do portfolio przedsiębiorstwa dołączył system, wykorzystujący beacony, który wspiera sieci i galerie handlowe w działaniach marketingowo-sprzedażowych. Nie sposób nie dostrzec także potencjału tej technologii w przestrzeni publicznej. Beacony znajdują zastosowanie w muzeach, urzędach czy w ramach wirtualnych map miast. Oprócz działań wewnątrz firmy, Infinite na dużą skalę promuje innowacyjność wśród młodych osób. Mowa tu w szczególności o autorskim projekcie Startuj z Infinite, który pozwala zamienić dobry pomysł w opłacalną inwestycję. Firma nie zamyka się na konkretną branżę i typy rozwiązań. Ważne, aby pomysł dotyczył nowych technologii.

Solidny pracodawca

Poza działalnością biznesową, dla firmy ważne jest, aby Infinite było rozpoznawalne wśród studentów oraz absolwentów na Lubelszczyźnie jako solidny i wiarygodny pracodawca. Przedsiębiorstwo zatrudnia już blisko 200 pracowników, głównie absolwentów kierunków informatycznych, a ponieważ co chwilę pojawiają się nowe projekty, zespół stale się powiększa. Stąd też, Infinite inwestuje w pracowników poprzez organizację szkoleń oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, jednocześnie wspierając lokalne inicjatywy studenckie, takie jak: Lubelskie Dni Informatyki, Lubcode "Koduj dla Lublina" 2015 czy Lubelski Dzień IT.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski