FlixBus przejął PolskiegoBusa. Co to oznacza dla pasażerów

  • Strefa Biznesu

AIP

PolskiBus zostanie zastąpiony przez niemieckiego FlixBusa - taka informacja została podana na poniedziałkowej konferencji prasowej. W przyszłym roku miejsce czerwonych autobusów zajmą zielone pojazdy FilxBusa, które mają być bardziej nowoczesne, wygodniejsze (więcej miejsca na nogi) i wyposażone w stały dostęp do Internetu w całej Europie.
Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać sytuacja z cenami biletów.
 mat. pras.

Marka PolskiBus.com będzie wygaszana w Polsce, a czerwone autokary zastąpią zielone pojazdy FlixBusa. To spółka oferująca przewozy autokarowe na terenie Niemiec oraz Europy środkowej i zachodniej z siedzibą w Monachium i zarazem jeden z największych przewoźników w Europie. Jego autokary przewożą łącznie ponad 40 mln pasażerów rocznie, a dziennie oferuje on ponad 200 tys. połączeń międzymiastowych do 1400 lokalizacji w 26 krajach. FlixBus planuje ogłosić w Polsce nowe trasy (w porównaniu do tego, co oferował PolskiBus), a na trasy wypuścić więcej. Do tej pory na rynku polskim FlixBus był obecny od 2015 roku i współpracował z firmą PolskiBus.com w zakresie tras międzynarodowych (do Berlina, Pragi, Wiednia, Bratysławy i Budapesztu). Ponadto uruchomił też połączenia międzynarodowe z Polski pod własnym szyldem w oparciu o polskich i zagranicznych przewoźników. Jak będzie wyglądać oferta FlixBusa, dowiemy się w najbliższym czasie. Przedstawiciele Flixbusa podkreślają jednak, że zmiany nie będą gwałtowne.

- Wszystkie bilety sprzedane przez PolskiBus mają ważność, wszystkie połączenia zostają, nikt niczego nie zamyka. Wszystko będzie działać nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale nawet Wielkanocnych. To nie przejęcie, a współpraca. To co się zmienia to marka. To, co widzi pasażer, zmienia się z czerwonego na zielone. Autokary najpóźniej do połowy 2018 będą już jeździć barwach FlixBusa - mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus.

Co będzie z cenami biletów kupowanych teraz i w przyszłości? - czytaj str. 2

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać sytuacja z cenami biletów. Przedstawiciele FlixBusa podkreślają, że zadecydują realia rynkowe i to od zainteresowania usługami będą zależeć ceny biletów, choć zaznaczają też, że nie planują zwiększać cen usług w porównaniu do tych, które znamy z PolskiegoBusa. Serwis Fly4free.pl zwraca jednak uwagę na sytuację z zeszłego roku, kiedy FlixBus przejął europejskie operacje Megabusa i po kilku miesiącach usunął markę swojego konkurenta z rynku.

Najprawdopodobniej to samo czeka nas w przypadku PolskiegoBusa. W branży mówi się, że PolskiBus ma całkowicie zniknąć z polskich dróg do kwietnia 2018 roku, ale proces może się przedłużyć.

Wideo

polecane: MiauCzat: Wiktoria Gąsiewska o miłości do Adama! Kiedy ślub?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.05.2018, 13:04

Nie pojmuję dlaczego pozwala się panoszyć szkopom po Polsce. Nie dosyć, że Żydzi już opanowują PKSy, to pieprzone szkopy inne przejazdy. Powinno w Polsce funkcjonować śścisła reglamentacja dla zachodniego ścierwa

16.04.2018, 19:49

Odbiło sią ale czkawką. Poczytaj opinie o Flixbusie a szybko zmienisz zdanie. Ta roszada to zaoranie PolskiegoBusa. Z Warszawy do Gdańska jeździsz teraz z przesiadką przez Łódź albo... Poznań! Dobrze, że nie przez Berlin, ale to pewnie wkrótce nastąpi.

25.02.2018, 19:37

Nazwa Polski Bus to tylko nazwa produktu do zamylenia oczy Polskim Patriotom idiotom , po to żeby czuli sie swojsko w tym Busie bo Polski .Ale ta firma nie ma nic wspólnego z Polskim transportem bo jest czystym Angielskim Przedsiębiorstwem w Polsce . Nazwa Polski Bus to dobra reklama dla Polskich patriotów idiotów poborców 500+ , i robienia kasy na takich jak -JENE.

07.02.2018, 13:20

Tylko Polska Komunikacja Samochodowa i Społem zrobi Polskę wielką!

02.02.2018, 17:14

Pewnie: "Pójdziesz boso, pójdziesz boso...."

28.01.2018, 17:34

Coś tak polskiego jak Polska Press.;/

21.01.2018, 18:20

Polski bus był tylko z nazwy w rzeczywistości właścicielem była firma z Wielkiej Brytanii

19.01.2018, 12:45

Ciekawi mnie czy ten zielony będzie miał trasy po kraju np. Krakowa do Strony.Woli czy gdzie indziej

19.01.2018, 10:01

Polskibus jedyne co polskie mial w sobie to nazwe geniuszu. Polski bus jest szkocki :P

16.01.2018, 12:36

Odmrozisz sobie uszy, mamie na zlośc idąc pieszo. Jeżeli nie odpowiada firma z Niemiec, należy uśmiechnąc się do Rosjan, gdyż jak widac innych chętnych nie ma na te plajtujące polskie firmy.
Ten wasz pseudo patriotyzm juz nieraz doprowadził na skraj przepaści. Z tego powodu, pół świata nie wie o waszym istnieniu.

14.01.2018, 00:26

To nie był polski biznes, ale szkocki. Szukanie informacji o firmach nie boli.

14.01.2018, 00:06

Brawo niech znow niemcy przejma polski biznes!!!!!!!
Totalna porazka !!!!!!!!! :angry:

10.01.2018, 08:56

Nawet Polskiego Busa debile sprzedali i to w dodatku Niemcom, szczyt chamstwa!

05.01.2018, 17:51

Jest to firma z kapitałem zagranicznym, bo nikt z polskich przedsiębiorców nie podjął takiego wyzwania (zakup kilkuset autokarów i organizacja sieci, i infrastruktury) ale zarejestrowana w Polsce, posiadający polski NIP, regon i płacąca polski ZUS i podatki. Co do języka, to od 1,5 roku komunikaty są po Polsku (tylko) przynajmniej na liniach krajowych. Klient PB, 78 razy. Pozdrawiam, Marek z Wrocławia

04.01.2018, 20:10

Dla pasażerów oznacza to tortury wysłuchiwania komunikatów w języku nazi - języku niemieckim - zamiast obecnych w angielskim jako dodatkowym obok polskiego.

01.01.2018, 19:16

Po co się męczyć. Od razu w pakiecie do Polskiego Busa dorzucić Dziennik Polski i cokolwiek jeszcze zostało w ogóle polskiego. Zero tożsamości narodowej. To takie typowe dla PO - sprzedać wszystko co się da. Inna sprawa Niemcy nigdy nie przejmą rozkładającego się trupa lecz dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. Tylko bolesne jest to, że ktoś na to pozwoli po uprzednim wzięciu łapówki. Spróbujcie w Niemczech zacząć sprzedawać polską gazetę, choćby z bajkami dla dzieci. Nie ma szans-nie przejdzie. Czy Polacy ciągle niczego się nie nauczyli jeszcze?

01.01.2018, 17:27

polski bus to tylko dobra nazwa bo tak naprawdę to nie był nigdy polski

31.12.2017, 23:41

Przecież nasz obecny model ekonomiczny nie ma już żadnego sensu. Więksi będą zjadać mniejszych na potęgę, czyli np. polskie firmy zaczną po prostu wymierać. Globalizacja spowodowała, że model ekonomiczny musi się zmienić i nie może już być tylko prostą wypadkową sumy wartości rynkowej!

30.12.2017, 17:24

I znowu niemiecka firma. Przykre jest to. Nie pojadę.

29.12.2017, 20:45

Brytyjska Veolia została zastapiona przez Arriva - czytaj Deutche Bahn...
Tylko na najbardziej "obłożonej" trasie do Tczewa...

28.12.2017, 21:18

zarobki w euro czy złotówkach i stawki Polskie czy niemieckie

27.12.2017, 19:53

Te busy będa za czyste jak na stajennych. Martwią się gdzie będą rzygac, że tapicerka bardziej czysta jak ich struksy. Również o to, że nie będzie napisu: NUR FÜR POLEN!

27.12.2017, 19:42

Brakuje tylko zawołania - hej kto Polak na bagno, eh bagnety. Nie pyskujcie tu na tym forum, ta gazeta też jest własnością tych niedobrych Niemców, którzy nic, tylko patrzą jak spuścic krew z Polaka. Gdybyscie wiedzieli ile zawdzięczacie tym wnukom hitlera, zesrali byście się ze wstydu za to co tu wypisujecie, gospodarujcie jak się należy, wtedy Polska będzie Polską wąsate janusze. Jeszcze nikt z waszych mądrali wam nie wytłumaczyl dlaczego tacy biedni jesteście, to ja wam powiem: nie przeżerac i nie przepijac tylko mądrze inwestowac. Ale komu ja to mówię?

20.12.2017, 15:53

Rudnik Tumay. I zastąpił go szkoski Sinbad. Droższy iklepiący fuchę a nie usługę. Wszak szkopy najpierw wywożą ludzi z Lublina nad swą granicę do Świecka a póżniej czekasz tam 2 do 3 godzin jak spłyną tam pozostałe autokary z Przemyśla, Białegostoku, Gdańska, Szczecina, itp. I gdzie tu rejsowy przewożnik jak robi taką kichę. We Francji POdobne manewry. Przesiadki i czekanie. Ponadto w Rudniku był obiad gratis, przez całą drogę napoje czy ciepłe czy zimne gratis. A u szkopów tylko bul, bul za wszystko. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nie ma to jak zamiany czyli puszczanie polskich firm w kanał.

20.12.2017, 15:03

tak w Polskim Busie jak i Flixbusie. A za to gratis będą wyższe ceny.