Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Wolności wygrała ze spółką Motor Lublin S.A. w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym

know
Łukasz Kaczanowski
Fundacja Wolności poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł naruszenie prawa przez spółkę Motor Lublin. Chodzi o nieprawdziwą informację dotyczącą złożenia w KRS sprawozdania finansowego spółki za 2018 rok.

- Sprawa dotyczyła wniosku Fundacji Wolności z lipca ubiegłego roku. Na pytanie o wysokość zobowiązań i wyniku finansowego spółki uzyskaliśmy odpowiedź, że informacje znajdują się w sprawozdaniu za 2018 rok, które złożono do KRS – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

- Nie znaleźliśmy ich tam, więc w sierpniu ponownie zapytaliśmy. Spółka potwierdziła, że sprawozdanie zostało złożone do KRS – dodaje, a na dowód pokazuje maila otrzymanego z klubu 2 sierpnia ub r., z treścią; „wszystkie dane znajdują się w dokumentach finansowych złożonych do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy KRS”.

Fundacja sprawozdania w KRS jednak nie odnalazła. Później natomiast okazało się, że dokumenty spółka przekazała dopiero w listopadzie ub. r. - Dopiero gdy KRS przymusił do tego spółkę – dodaje Jakubowski.

W odpowiedzi na skargę Fundacji Wolności, prezes Motoru Lublin wnosił o jej odrzucenie. Paweł Majka potwierdził, że 2 sierpnia 2019 roku spółka poinformowała mailem o tym, że wszystkie dane, o które wystąpiła do klubu Fundacja, znajdują się w dokumentach finansowych złożonych w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód.

Fundacja dwukrotnie później zwracała spółce uwagę, że w ogólnodostępnej bazie nie ma jednak sprawozdania rocznego.

Prezes zarządu Motoru Lublin S.A. stwierdził w piśmie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, że sprawozdanie roczne za 2018 rok zostało zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie w dniu 26 lipca 2019 roku. Natomiast brak dokumentu w bazie KRS tłumaczył zmianą zarządu od 1 sierpnia 2019 roku. „(...) na skutek niedopatrzenia nie złożone skutecznie zostało sprawozdanie w KRS i tym samym doszło do błędnego poinformowania skarżącej Fundacji (...)” - czytamy w odpowiedzi spółki na skargę Fundacji Wolności.

- Sąd orzekł bezczynność z rażącym naruszeniem prawa z uwagi na to, że spółka wprowadziła nas w błąd podając nieprawdziwe informacje. Nie miało przy tym znaczenie, że w tym czasie zmieniał się zarząd spółki, bo prowadzi ona działalność w sposób ciągły – twierdzi Krzysztof Jakubowski.

Wyrok jest nieprawomocny.

Wygrana trzecioligowego Motoru Lublin z Tomasovią w ostatnim...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski