Futsal: AZS UMCS Lublin awansował do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Jakub Hereta/archiwum
AZS UMCS Lublin zajął drugie miejsce w rozegranym w Łęczycy turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w Futsalu. Tym samym, podopieczni Artura Gadzickiego awansowali do turnieju finałowego zaplanowanego w dniach 18-20 grudnia w Gliwicach. Oprócz lublinian w czempionacie wystąpi piętnaście zespołów, wyłonionych w siedmiu turniejach strefowych.

AZS UMCS Lublin pokonał kolejno Gattę Zduńska Wola 4:0 (bramki Szacoń, Kozieł, Wojtaszek, Wankiewicz), Malwee Łódź 4:1 (bramki: Szacoń, Wojtaszek, Wankiewicz dwie) i uległa ubiegłorocznym mistrzom Polski U-18, zespołowi Hurtap Łęczyca 3:5 (bramki: Wojtaszek, Kozieł, Wankiewicz). Dodatkowo Marcin Kozieł został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika turnieju.

Skład AZS UMCS Lublin: Damian Lis, Paweł Furtak, Marcin Kozieł, Jakub Wankiewicz, Marcin Wojtaszek, Wojciech Szacoń, Rafał Król, Paweł Dzyr, Sebastian Pyda, Mateusz Mysłowski. Trener: Artur Gadzicki. Kierownik zespołu: Artur Zawiślański.