Futsal: AZS UMCS Lublin przegrał z Futsalem Nowiny

Jakub Hereta/archiwum
AZS UMCS Lublin od falstartu rozpoczął nowy sezon pierwszej ligi w futsalu. W sobotę, podopieczni Artura Gadzickiego przegrali na wyjeździe z Futsalem Nowiny 3:5. W weekend, lublinianie zmierzą się przed własną publicznością ze Stalą Mielec.

Lublinianie w przemeblowanym składzie, jechali na mecz z nadzieją na zwycięstwo. W poprzednim sezonie, także na inauguracje, pokonali oni na wyjeździe Futsal 5:4 i zawodnicy i sztab szkoleniowy chcieli powtórki. Niestety, AZS UMCS już w 6 minucie stracił gola. Miejscowi przeważali, ale przyjezdni także mieli swoją szansę na gola. Nie wykorzystał jej Konrad Tarkowski, co się szybko zemściło i po pierwszej połowie było 2:0 dla zespołu z województwa świętokrzyskiego.

Po zmianie stron do huraganowych ataków ruszyli goście. W 27 min kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Drzewiecki, a za chwilę wyrównać mógł Wojciech Boniaszczuk, lecz piłka po jego strzale ostemplowała słupek bramki gospodarzy. I znów okazało się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Na 3:1 wynik podwyższył Paweł Markowicz. Nie podłamało to lublinian. Rzut karny pewnie wykorzystał Przemysław Kowalczyk. Jednak końcówka meczu należała do Futsalu, który zdobył dwie kolejne bramki. AZS UMCS było stać już tylko na jedno trafienie.

Futsal Nowiny – AZS UMCS Lublin 5:3 (2:0)
Bramki: Lurzyński 6, 20, 39, Markowicz 31, Szymkiewicz 38 – Drzewiecki 27, Kowalczyk 34 z rzutu karnego, 40
Futsal: Dobrodziej, Radomski, Ponikowski, Szymkiewicz, Strzębski, Majcher, Pióro, Lurzyński, Łabęcki, Król, Markowicz, Król, Rusiecki
AZS UMCS: Rzędzicki, Bonaszczuk, Ławicki, Mietlicki, Szacoń, Górski, Fularski, Gawron, Tarkowski, Walęciuk, Drzewiecki, Kowalczyk