Futsaliści lubelskiego AZS UMCS bez szans w wyjazdowym starciu z ekipą Nbit Gliwice

W ekipie AZS UMCS zabrakło kilku podstawowych zawodników, w tym ich najlepszego strzelca Mateusza Chmielnickiego, który musiał pauzować za cztery żółte kartki archiwum klubu
AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z ekipą Nbit Gliwice 3:9 (0:4) w ramach zaległej 15. serii spotkań I ligi futsalu (grupa południowa).

Akademicy pierwsze trafienie zanotowali dopiero w drugiej połowie, przegrywając już 0:6, a piłkę do pustej bramki “wpakował” Łukasz Gromba po znakomitej sytuacji, którą wypracowali mu koledzy z drużyny. Kilka minut później było już “tylko” 2:6, bowiem ładnym uderzeniem popisał się Łukasz Mietlicki. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko trzema kolejnymi bramkami.

28 sekund przed końcem pojedynku Tomasz Ławicki ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał gliwickiego bramkarza. Lublinianie mieli jeszcze szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki, bowiem na 9 sekund przed zakończeniem starcia Łukasz Gromba wykonywał przedłużony rzut karny, jednak po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę

W ekipie AZS UMCS zabrakło kilku podstawowych zawodników, w tym ich najlepszego strzelca Mateusza Chmielnickiego.

NBIT GLIWCE - AZS UMCS LUBLIN 9:3 (4:0)
Bramki dla AZS UMCS: 28. Gromba, 33. Mietlicki, 39. Ławicki

Nbit Gliwice: Bogdziewicz, Jagiełło, Minkus, Pawlak, Pidchenko, Hajduk, Chojnacki, Czech, Kuźnik, Musiał, Myśliwiec, Pawlik, Maksym. Trener: Szymon Maksym

AZS UMCS Lublin: Górski, Walęciuk, Mietlicki, Ławicki, Fularski, Kozieł, Zgierski, Bijas, Gromba. Trener: Michał Zgierski

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.