Gala Mistrzów Sportu 2017. Przemysław Krajewski z Azotów Puławy zwycięzcą (ZDJĘCIA, WIDEO)

KNOW
Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu
Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu Łukasz Kaczanowski
Przemysław Krajewski został najlepszym sportowcem 2016 roku w woj. lubelskim. Piłkarz ręczny Azotów Puławy wygrał w 55. plebiscycie Kuriera Lubelskiego. Wyniki ogłosiliśmy w piątek, podczas 11. Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu w hali Globus w Lublinie. W uroczystości udział wzięło kilkuset zaproszonych gości, w tym władze miasta i województwa oraz wiceminister sportu, Jarosław Stawiarski.

Przemysław Krajewski nie mógł osobiście odebrać statuetki za wygraną, ponieważ przebywa z reprezentacją Polski w hiszpańskim Irun, gdzie kadra przygotowuje się do mistrzostw świata. Szczypiornista klubu z Puław jest podstawowym graczem drużyny narodowej, która w 2016 roku wystąpiła w roli gospodarza mistrzostw Europy (Polacy zajęli 7. miejsce), a w sierpniu zajęła czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Krajewski odniósł również wielki sukces z zespołem Azotów. W maju, po raz drugi z rzędu, puławianie wywalczyli brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski, a Krajewski był czwartym strzelcem w lidze. Chociaż jego nominalną pozycją na boisku jest lewe skrzydło, to jest zawodnikiem niezwykle wszechstronnym i równie świetnie radzi sobie na środku rozegrania.
W imieniu Przemysława Krajewskiego nagrodę odebrał kolega klubowy, Bartosz Jurecki.

Drugie miejsce w plebiscycie zajął duet siatkarek plażowych: Kinga Kołosińska - Monika Brzostek, reprezentujące barwy AZS UMCS TPS Lublin. W 2016 roku, po raz pierwszy w karierze, wystąpiły na igrzyskach olimpijskich. Lubelska para dotarła do 1/8 finału turnieju w Rio de Janeiro i została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Wcześniej lubelskie siatkarki osiągnęły życiowy sukces, grając po raz pierwszy w historii w finale Grand Slam, którego areną także było Rio de Janeiro. Polki w minionym roku po raz drugi stanęły na podium turnieju World Tour, a w rywalizacji krajowej nie miały sobie równych.

Na najniższym stopniu podium naszej plebiscytowej zabawy stanęła Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka Cementu-Gryf Chełm. W 2016 roku również zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, a także zwyciężyła m.in. w silnie obsadzonym 20. międzynarodowym turnieju Poland Open oraz Paris Grand Prix w Paryżu.

Podczas wojskowych mistrzostw świata w Macedonii Katarzyna Krawczyk, w kategorii wagowej 55 kg, zdobyła srebrny medal. Była także bezkonkurencyjna w krajowym czempionacie seniorów.

W trakcie Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu przyznaliśmy również wyróżnienia w kilku innych kategoriach. Nagrodziliśmy m.in. złote medalistki igrzysk paraolimpijskich – Aleksandrę Tecław i Iwonę Podkościelną z Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin.

Natomiast tytuł Trenera Roku otrzymał Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec koszykarek Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, który w 2016 roku poprowadził drużynę do historycznego zwycięstwa w Pucharze Polski.

WYNIKI 55. PLEBISCYTU KURIERA LUBELSKIEGO NA NAJLEPSZEGO I NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA
1. Przemysław Krajewski (piłka ręczna – Azoty Puławy)
2. Kinga Kołosińska, Monika Brzostek (siatkówka plażowa – AZS UMCS TPS Lublin)