Producent kwiatów, dyrektor szpitala i twórca międzynarodowej firmy programistycznej. Kapituła „Kuriera Lubelskiego” wybrała najlepszych szefów w regionie. Nagrody wręczyliśmy podczas piątkowej gali Top Menedżer 2018.

Top Menedżerem w tym roku został Jarosław Ptaszek - prezes JMP Flowers ze Stężycy. Firma rodzinna może się poszczycić 40-letnią tradycją uprawy roślin w szklarniach.

- Bez prezesa nie ma firmy. On ją założył, on ją prowadzi i on ją rozwija. Z firmy ogrodniczej przekształca ją w pioniera przemysłu szklarniowego w Polsce – powiedział podczas piątkowej gali Tomasz Krupa, dyrektor do spraw inwestycyjnych JMP Flowers, który odebrał nagrodę w zastępstwie za prezesa.

Kapituła „Kuriera Lubelskiego” wyróżniła dwie osoby: Dariusza Oleńskiego - dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej i Wojciecha Sobczuka - programistę, współzałożyciela polsko-amerykańskiej spółki VentureDevs.

- Wbrew ogólnej opinii, że szpitale są źle finansowane, nam się udaje osiągać dobre wyniki finansowe. Podkreślę, że nie tylko dobre wyniki finansowe, ale też w sferze najważniejszej, czyli w leczeniu pacjentów - przyznał Dariusz Oleński, dyrektor WSS w Białej Podlaskiej.

Wyróżnieniu w imieniu Wojciecha Sobczuka odebrał jego kolega z firmy. - To bardzo ważna nagroda dla naszej firmy - zastrzegł Grzegorz Ławnik z VentureDevs. - Jesteśmy młodą firmą na rynku lubelskim i dosyć prężnie się rozwijamy. Nie wyobrażam sobie VentureDevs bez Wojciecha Sobczuka.

- Ludzie często patrzą na menedżerów jak na osoby, które nie chcą dać podwyżki. Dlatego redakcja „Kuriera Lubelskiego” postanowiła pokazać osoby odnoszące sukces. A ich sukces przekłada się na powodzenie firmy, pracowników i całego regionu - podkreślił Dariusz Kotlarz, prezes „Kuriera Lubelskiego”. Dodał, że na uznanie zasługują wszyscy nominowani.

W rywalizacji o tytuł Top Menedżer 2018 wzięli udział (nie licząc nagrodzonych): Paweł Piłat - Polish Hops, Andrzej Farian - prezes przedsiębiorstwa Exin, Natasza Górnicka - piłkarka GKS Górnik Łęczna i koordynatorka grup młodzieżowych tego klubu (głównie żeńskich), Marcin Polański - lubelski restaurator (Bombardino, OSTRO, Paprika), właściciel Grupy Lublin, Małgorzata Stachyra – lubelska restauratorka (Portofino, Pod Kasztanami, 2PiEr, Fiesta, Prosto z Mostu), Adam Wicher, Cezary Bożęcki – właściciele parku Magiczne Ogrody, Jakub Kępa - menedżer sportowy Speed Car Motor Lublin.

Nowa formuła
W poprzednich edycjach Top Menedżerów wybierali Czytelnicy podczas głosowania. W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę. - Zadecydowaliśmy, że Top Menedżera wybierze Kapituła złożona z wybitnych specjalistów, fachowców, którzy mają do czynienia z zarządzaniem i finansami - powiedziała Sylwia Szewc-Koryszko, redaktor naczelna KL.

W skład Kapituły wchodzi prof. Kinga Machowicz z Instytutu Ekonomii i Zarządzania KUL, Teresa Bogacka - kanclerz WSEI, Sylwia Szewc-Koryszko - redaktor naczelna KL, prof. Andrzej Kidyba z katedry prawa gospodarczego i handlowego UMCS oraz prezes Lubelskiej Fundacji Rozwoju, prof. Maciej Bałtowski z Wydziału Ekonomicznego UMCS, Henryk Łucjan - prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny i Dariusz Kotlarz - prezes KL.

Z dziesięciu osób wskazanych przez redakcję „Kuriera Lubelskiego” eksperci wyróżnili dwóch i nagrodzili jednego Top Menedżera.