Gdzie pracują lubelscy radni? Zobacz

Artur Jurkowski
Sylwester Tułajew, szef klubu miejskich radnych PiS
Sylwester Tułajew, szef klubu miejskich radnych PiS Anna Kurkiewicz
Czworo miejskich radnych to osoby bezrobotne. I ta liczba się nie zmniejszy, gdyż Sylwester Tułajew (PiS) nie znalazł posady w Urzędzie Gminy Jastków.

- Starałem się o stanowisko informatyka. Złożyłem dokumenty i zostałem zakwalifikowany do finałowej rozmowy. Ostatecznie jednak zrezygnowałem przed jej odbyciem. Zdecydowały o tym względy osobiste - mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu radnych PiS.

Gmina Jastków zorganizowała konkurs w styczniu. Oferowała stanowisko urzędnicze na pół- etatu. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się pięć osób, wśród nich Tułajew, który z wykształcenia jest informatykiem. Ukończył Wydział Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej. - Rozglądam się za pracą. Na razie spełniam się jednak jako samorządowiec - dodaje Tułajew. W oświadczeniach majątkowych radny od kilku lat wpisuje, że jest bezrobotny.

Szef klubu PiS to obecnie jeden z czworga bezrobotnych rajców. Zawodowo nie pracuje m.in. Marta Wcisło (PO), wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublina. - W lipcu 2011 r. zawiesiłam działalność gospodarczą. Chciałam, aby moja działalność w samorządzie była maksymalnie transparentna - przekonuje Wcisło. I dodaje: - Utrzymuje mnie mąż, mam też rentę powypadkową.

Wśród rajców jest kilku przedsiębiorców, kilku nauczycieli, w tym też akademickich. Ale spora grupa jest na garnuszku samorządu (miejskiego i województwa) lub pracuje w agendach rządowych.

Radni nie mogą łączyć mandatu z piastowaniem niektórych stanowisk. M.in. nie mogą zasiadać w zarządach spółek komunalnych czy pracować w urzędzie gminy lub miasta, na terenie którego walczyli o mandat. Ten ostatni przypadek dotyczył np. Michała Krawczyka (PO). Przed objęciem mandatu w 2010 r. pracował w Kancelarii Prezydenta Lublina. Na czas bycia radnym wziął urlop bezpłatny. W poprzedniej kadencji prace w miejskich spółkach dostali m.in. Jarosław Pakuła (PO) w MOSiR oraz Marcin Nowak (Wspólny Lublin) w MPWiK (odszedł ze spółki miesiąc temu).

Gdzie pracują lubelscy samorządowcy? Czytaj na kolejnej stronie

Nauczyciele

Mariusz Banach (Wspólny Lublin) Gimnazjum nr 16, ul. Poturzyńska 2
Zdzisław Drozd (PiS) Szkoła Podstawowa nr 31, ul. Lotnicza
Dariusz Jezior (PiS) Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji
Piotr Kowalczyk (WL) Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Wydział Ekonomii, prowadzi też własną firmę zajmującą się doradztwem prawnym
Marcin Nowak (WL) KUL - Instytut Ekonomii i Zarządzania
Piotr Popiel (PiS) Politechnika Lubelska - Wydział Elektroniki i Informatyki
Mieczysław Ryba (PiS) KUL - Wydział Nauk Humanistycznych, kierownik Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Działalność gospodarcza
Piotr Breś (PiS) branża gastronomiczno-kultural-na
Wojciech Krakowski (PO) prezes firmy Venta
Jan Madejek (PO) branża paliwowa
Bartosz Morgul (PO) firma z branży odzieży sportowej
Anna Ryfka (PO) agencja reklamowa

Emeryci
Eugeniusz Bielak (PiS)
Stanisław Brzozowski (PiS).
Helena Pietraszkiewicz (PiS)

Administracja samorządowa i rządowa
Leszek Daniewski (PO) Agencja Nieruchomości Rolnych oddział w Lublinie, z-ca dyrektora
Piotr Dreher (PO) kierownik w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (jest też adiunktem w Akademii Medycznej)
Piotr Gawryszczak (PiS) Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego, główny specjalista, ale też prezes Navigator International Sp. z o.o.
Michał Krawczyk (PO) Lubelski Urząd Wojewódzki, doradca wojewody lubelskiego

Spółki i jednostki podległe samorządom
Zbigniew Jurkowski (PO) Lubelskie Dworce, Lubelskie Linie Autobusowe, umowa-zlecenie
Zbigniew Ławniczak (PiS) Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich
Jarosław Pakuła (PO) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca", kierownik działu organizacji
Tomasz Pitucha (PiS) Miejski Urząd Pracy - kierownik referatu

Inne
Marek Wójtowicz (PiS) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Wyszyńskiego, technik radiolog
Ryszard Prus (PiS) Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Unii Lubelskiej, prezes
Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (PO) pracuje w kancelarii prawniczej
Mateusz Zaczyński (PO) dyrektor biura regionalnego Platformy Obywatelskiej RP

Nie pracują
Monika Orzechowska (PO)
Małgorzata Suchanowska (PiS)
Sylwester Tułajew (PiS)
Marta Wcisło (PO)


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Wideo

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

T
TOTO

SIĘ WZIĘŁO, I JEMU PODOBNE MATOŁY???/

l
lubelski

Z Jastkowa pochodzi jego żona i teściowa więc miał tam niezłe wtyki i mimo to tam się nie dostał! Słabo to wygląda.

Ostatecznie jednak zrezygnowałem przed jej odbyciem. Zdecydowały o tym względy osobiste.

Czy to oznacza, że przed złożeniem dokumentów nie wiedział co czyni???
Widocznie także przez 10 lat miał te same powody? Wystarczy posłuchać jego głosu, aby już jego ton świadczył o tym, że jest pozbawiony ciepła i dobra.

Jeśli ktoś chce to może przeczytać parę jego komentarzy na Facebook, aby szybko się zorientować jak zieje nienawiścią do drugiej bandy o przepraszam partii do której przecież należy ogromna ilość Polaków.

W jaki logiczny sposób Tułajew potrafi wieszać na nich psy i zarazem godnie ich reprezentować?

Odrobina szacunku dla obywateli powinna być podstawą pokory, której podobno uczył się nie tylko w kościele, ale i w swojej partii? Prawda???

Należy więc postawić pytanie. Czy warto na takiego głosować?

N
NiegłosujNaNiego

Jeśli Tułajew szuka pracy to nie potrzeba ukończyć informatyki, aby wiedzieć, że po prostu pali mu się pod nogami. Mam nadzieję, że dla każdego jest to jest proste i jasne jak słońce.
Jeśli ktoś ma diety w wysokości 3000 zł na rękę plus inne gratyfikacje i my takiego publicznie mamy nazywać bezrobotnym?
Każdy z nas ma wielu znajomych, którzy ciężko pracują za marne grosze i dlatego szczury uciekają z topiącego się okrętu i on jest jednym z nich. Ludzie wiedzą i cenią tych którzy produktywną pracą potrafią wskazać im drogę nie tylko do sukcesu, ale i do lepszego jutra. Widocznie on już od lat tak szuka pracy jak i nam pomaga. Kabaret na całego.

e
engineer

Jestem po WEiI (elektrotechnika) i nie ma wśród moich kolegów z roku ani jednego bezrobotnego, nawet z Lublina specjalnie nie musieli wyjeżdżać, chyba że na jakieś bardzo dobre stanowisko. Widocznie Tułajew tak się "stara"...

I
Ignaś Neufeld

diabeł zatacza coraz większe kręgi..

V
VISITOR

Jeśli w obecnych czasach, Pan Tułajew z wykształcenia informatyk. przez ok 10 już lat nie może znaleźć pracy, to albo to LEŃ PATENTOWANY, ALBO KOMPLETNY NIEUK BEZ KOMPETENCJI.
Przecież od kilku przynajmniej lat, ktoś kto umie nie wiele więcej niż włączyć/wyłączyć komputer - jest poszukiwany przez działy informatyki.

M
MER

Jeżeli Pan Sylwester Tułajew poszukuje pracy to ja chętnie zatrudnię informatyka, płaca 1200 netto , praca w godzinach 9 - 17...zainteresowany?

z
ziggy

ale mam nadzieję że używając powyższych epitetów jesteś obiektywny i masz na myśli również inne osoby bez pracy (Monika Orzechowska (PO) Małgorzata Suchanowska (PiS) Sylwester Tułajew (PiS) Marta Wcisło (PO)

l
lubelak

Ja tu czegoś nie rozumiem. Kurier Lubelski ubolewa, że jest kilku radnych bezrobotnych. A przepraszam bycie radnym to nie praca? Bo jeśli nie to w takim razie za co oni biorą te swoje diety w wysokości 3000 zł na rękę plus inne gratyfikacje za to, że łaskawie stawił się na posiedzenie itp. oraz kwoty po 1000 zł za udział w jakiś komisjach. Czyżby biedny radny pobierając takie kwoty zmuszony był dodatkowo pracować? Nie jeden z nas zapierdzielając po 12 godzin dziennie u prywaciarza taką kwotę zobaczy dopiero po trzech miesiącach pracy, a nie po jednym miesiącu i zmuszony jest za te 1200 zł utrzymać siebie i rodzinę. A tu ubolewa się, że biedny radny jeszcze dodatkowo nie pracuje. A może tak trochę pokory ze strony tych radnych i zadowolenia się tą wysoką dietą za bycie bezrobotnym, a nie robienie za radnego i obleganie po kilka stołków na raz w budżetówce i spółkach miejskich. Niech te pozostałe stanowiska pozostaną dla faktycznie wykwalifikowanych fachowców, którzy nie mają nawet 30 zł miesięcznie bo są naprawdę bezrobotni. Ciekawą definicję bezrobotnego, pobierającego 3000 zł pensji miesięcznie przyjął Kurier Lubelski.

c
ciekawe

Proponuję ,aby redaktorzy obok kazdego radnego dodali również jak przedstawiali się na plakatach wyborczych .To moze być bardzo ciekawe .I tak może wyjdzie że przedsiębiorca i nauczyciel to emeryt .

z
ziggy

a mnie daje do myślenia, ze wśród radnych jest tylko 7 osób nie związanych z budżetówką i administracją . Reszta to urzędnicy, bezrobotni, nauczyciele itp. Wniosek jest prosty inni nie mają czasu na zabawy w politykę i układzików w samorządach. Reszta społeczeństwa musi zapieprzać przez cały dzień żeby jakoś powiązać koniec z końcem!!! A w Polsce mamy setki tysięcy urzędników- niech wreszcie ktoś coś z tym zrobi- bo PO obiecywało zmiany - i zrobiło - rozmnożenie urzędników!!

s
sasiad

pisz dokładnie: łaskę czy laskę?

T
Typ

Jak to marta wcisło nie pracuje? a sklepy, ktore posiada na Tumidajskiego, Medalionów i Niepodległości?

k
kokos

Tułajew na ostatniej prostej się przestraszył, że może dostać pracę i zdezerterował.
Pan Pakuła to bezrobotny na etacie, bo co nie przechodzę koło Mosiru, to pan radny pali szluga przed wejściem.

s
stefan

jak większość PiS-dzielców

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3