Gdzie pracują lubelscy radni? Zobacz

  Gdzie pracują lubelscy radni? Zobacz

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Czworo miejskich radnych to osoby bezrobotne. I ta liczba się nie zmniejszy, gdyż Sylwester Tułajew (PiS) nie znalazł posady w Urzędzie Gminy Jastków.
  Sylwester Tułajew, szef klubu miejskich radnych PiS

  Sylwester Tułajew, szef klubu miejskich radnych PiS ©Anna Kurkiewicz

  - Starałem się o stanowisko informatyka. Złożyłem dokumenty i zostałem zakwalifikowany do finałowej rozmowy. Ostatecznie jednak zrezygnowałem przed jej odbyciem. Zdecydowały o tym względy osobiste - mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu radnych PiS.

  Gmina Jastków zorganizowała konkurs w styczniu. Oferowała stanowisko urzędnicze na pół- etatu. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się pięć osób, wśród nich Tułajew, który z wykształcenia jest informatykiem. Ukończył Wydział Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej. - Rozglądam się za pracą. Na razie spełniam się jednak jako samorządowiec - dodaje Tułajew. W oświadczeniach majątkowych radny od kilku lat wpisuje, że jest bezrobotny.

  Szef klubu PiS to obecnie jeden z czworga bezrobotnych rajców. Zawodowo nie pracuje m.in. Marta Wcisło (PO), wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublina. - W lipcu 2011 r. zawiesiłam działalność gospodarczą. Chciałam, aby moja działalność w samorządzie była maksymalnie transparentna - przekonuje Wcisło. I dodaje: - Utrzymuje mnie mąż, mam też rentę powypadkową.

  Wśród rajców jest kilku przedsiębiorców, kilku nauczycieli, w tym też akademickich. Ale spora grupa jest na garnuszku samorządu (miejskiego i województwa) lub pracuje w agendach rządowych.

  Radni nie mogą łączyć mandatu z piastowaniem niektórych stanowisk. M.in. nie mogą zasiadać w zarządach spółek komunalnych czy pracować w urzędzie gminy lub miasta, na terenie którego walczyli o mandat. Ten ostatni przypadek dotyczył np. Michała Krawczyka (PO). Przed objęciem mandatu w 2010 r. pracował w Kancelarii Prezydenta Lublina. Na czas bycia radnym wziął urlop bezpłatny. W poprzedniej kadencji prace w miejskich spółkach dostali m.in. Jarosław Pakuła (PO) w MOSiR oraz Marcin Nowak (Wspólny Lublin) w MPWiK (odszedł ze spółki miesiąc temu).

  Gdzie pracują lubelscy samorządowcy? Czytaj na kolejnej stronie

  1 »

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (39)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SKAD

  TOTO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  SIĘ WZIĘŁO, I JEMU PODOBNE MATOŁY???/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jastków

  lubelski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Z Jastkowa pochodzi jego żona i teściowa więc miał tam niezłe wtyki i mimo to tam się nie dostał! Słabo to wygląda.

  Ostatecznie jednak zrezygnowałem przed jej odbyciem. Zdecydowały o tym względy...rozwiń całość

  Z Jastkowa pochodzi jego żona i teściowa więc miał tam niezłe wtyki i mimo to tam się nie dostał! Słabo to wygląda.

  Ostatecznie jednak zrezygnowałem przed jej odbyciem. Zdecydowały o tym względy osobiste.

  Czy to oznacza, że przed złożeniem dokumentów nie wiedział co czyni???
  Widocznie także przez 10 lat miał te same powody? Wystarczy posłuchać jego głosu, aby już jego ton świadczył o tym, że jest pozbawiony ciepła i dobra.

  Jeśli ktoś chce to może przeczytać parę jego komentarzy na Facebook, aby szybko się zorientować jak zieje nienawiścią do drugiej bandy o przepraszam partii do której przecież należy ogromna ilość Polaków.

  W jaki logiczny sposób Tułajew potrafi wieszać na nich psy i zarazem godnie ich reprezentować?

  Odrobina szacunku dla obywateli powinna być podstawą pokory, której podobno uczył się nie tylko w kościele, ale i w swojej partii? Prawda???

  Należy więc postawić pytanie. Czy warto na takiego głosować? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubelak2

  NiegłosujNaNiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Jeśli Tułajew szuka pracy to nie potrzeba ukończyć informatyki, aby wiedzieć, że po prostu pali mu się pod nogami. Mam nadzieję, że dla każdego jest to jest proste i jasne jak słońce.
  Jeśli ktoś...rozwiń całość

  Jeśli Tułajew szuka pracy to nie potrzeba ukończyć informatyki, aby wiedzieć, że po prostu pali mu się pod nogami. Mam nadzieję, że dla każdego jest to jest proste i jasne jak słońce.
  Jeśli ktoś ma diety w wysokości 3000 zł na rękę plus inne gratyfikacje i my takiego publicznie mamy nazywać bezrobotnym?
  Każdy z nas ma wielu znajomych, którzy ciężko pracują za marne grosze i dlatego szczury uciekają z topiącego się okrętu i on jest jednym z nich. Ludzie wiedzą i cenią tych którzy produktywną pracą potrafią wskazać im drogę nie tylko do sukcesu, ale i do lepszego jutra. Widocznie on już od lat tak szuka pracy jak i nam pomaga. Kabaret na całego.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tułajew

  engineer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Jestem po WEiI (elektrotechnika) i nie ma wśród moich kolegów z roku ani jednego bezrobotnego, nawet z Lublina specjalnie nie musieli wyjeżdżać, chyba że na jakieś bardzo dobre stanowisko....rozwiń całość

  Jestem po WEiI (elektrotechnika) i nie ma wśród moich kolegów z roku ani jednego bezrobotnego, nawet z Lublina specjalnie nie musieli wyjeżdżać, chyba że na jakieś bardzo dobre stanowisko. Widocznie Tułajew tak się "stara"...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Egzorcyzmy,Witold B.

  Ignaś Neufeld (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  diabeł zatacza coraz większe kręgi..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BRAK KWALIFIKACJI

  VISITOR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jeśli w obecnych czasach, Pan Tułajew z wykształcenia informatyk. przez ok 10 już lat nie może znaleźć pracy, to albo to LEŃ PATENTOWANY, ALBO KOMPLETNY NIEUK BEZ KOMPETENCJI.
  Przecież od kilku...rozwiń całość

  Jeśli w obecnych czasach, Pan Tułajew z wykształcenia informatyk. przez ok 10 już lat nie może znaleźć pracy, to albo to LEŃ PATENTOWANY, ALBO KOMPLETNY NIEUK BEZ KOMPETENCJI.
  Przecież od kilku przynajmniej lat, ktoś kto umie nie wiele więcej niż włączyć/wyłączyć komputer - jest poszukiwany przez działy informatyki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bezrobotny?

  MER (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Jeżeli Pan Sylwester Tułajew poszukuje pracy to ja chętnie zatrudnię informatyka, płaca 1200 netto , praca w godzinach 9 - 17...zainteresowany?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezrobotny radny

  lubelak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

  Ja tu czegoś nie rozumiem. Kurier Lubelski ubolewa, że jest kilku radnych bezrobotnych. A przepraszam bycie radnym to nie praca? Bo jeśli nie to w takim razie za co oni biorą te swoje diety w...rozwiń całość

  Ja tu czegoś nie rozumiem. Kurier Lubelski ubolewa, że jest kilku radnych bezrobotnych. A przepraszam bycie radnym to nie praca? Bo jeśli nie to w takim razie za co oni biorą te swoje diety w wysokości 3000 zł na rękę plus inne gratyfikacje za to, że łaskawie stawił się na posiedzenie itp. oraz kwoty po 1000 zł za udział w jakiś komisjach. Czyżby biedny radny pobierając takie kwoty zmuszony był dodatkowo pracować? Nie jeden z nas zapierdzielając po 12 godzin dziennie u prywaciarza taką kwotę zobaczy dopiero po trzech miesiącach pracy, a nie po jednym miesiącu i zmuszony jest za te 1200 zł utrzymać siebie i rodzinę. A tu ubolewa się, że biedny radny jeszcze dodatkowo nie pracuje. A może tak trochę pokory ze strony tych radnych i zadowolenia się tą wysoką dietą za bycie bezrobotnym, a nie robienie za radnego i obleganie po kilka stołków na raz w budżetówce i spółkach miejskich. Niech te pozostałe stanowiska pozostaną dla faktycznie wykwalifikowanych fachowców, którzy nie mają nawet 30 zł miesięcznie bo są naprawdę bezrobotni. Ciekawą definicję bezrobotnego, pobierającego 3000 zł pensji miesięcznie przyjął Kurier Lubelski. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adw

  ciekawe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Proponuję ,aby redaktorzy obok kazdego radnego dodali również jak przedstawiali się na plakatach wyborczych .To moze być bardzo ciekawe .I tak może wyjdzie że przedsiębiorca i nauczyciel to emeryt...rozwiń całość

  Proponuję ,aby redaktorzy obok kazdego radnego dodali również jak przedstawiali się na plakatach wyborczych .To moze być bardzo ciekawe .I tak może wyjdzie że przedsiębiorca i nauczyciel to emeryt .
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dość przerostu zatrudnienia urzędnikówi administracji!!

  ziggy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  a mnie daje do myślenia, ze wśród radnych jest tylko 7 osób nie związanych z budżetówką i administracją . Reszta to urzędnicy, bezrobotni, nauczyciele itp. Wniosek jest prosty inni nie mają czasu...rozwiń całość

  a mnie daje do myślenia, ze wśród radnych jest tylko 7 osób nie związanych z budżetówką i administracją . Reszta to urzędnicy, bezrobotni, nauczyciele itp. Wniosek jest prosty inni nie mają czasu na zabawy w politykę i układzików w samorządach. Reszta społeczeństwa musi zapieprzać przez cały dzień żeby jakoś powiązać koniec z końcem!!! A w Polsce mamy setki tysięcy urzędników- niech wreszcie ktoś coś z tym zrobi- bo PO obiecywało zmiany - i zrobiło - rozmnożenie urzędników!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo