Gimnastyka sportowa: Adam Kierzkowski wygrał Puchar Świata w Moskwie

Adam Kierzkowski nie miał sobie równych w Moskwie
Adam Kierzkowski nie miał sobie równych w Moskwie gymo.com
Udostępnij:
Adam Kierzkowski (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczył pierwszą lokatę w finale ćwiczeń na poręczach, podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata FIG 2011 w gimnastyce sportowej, rozegranych w stolicy Rosji Moskwie.

Jest to już jego trzeci złoty medal w karierze bialskiego zawodnika w zawodach tej rangi.
Za Kierzkowskim uplasowali się w Moskwie utytułowani Mitja Petkovsek ze Słowenii oraz reprezentant Francji Yann Cucherat.

W Rosji startował jeszcze kolega klubowy Kierzkowskiego - Roman Kulesza. W kwalifikacjach ćwiczeń na poręczach uplasował się na piątym miejscu, natomiast w ćwiczeniach na drążku na dziesiątym.

Był to ostatni turniej z cyklu Pucharu Świata w gimnastyce sportowej w tym półroczu, a kolejne edycje rozgrywane będą od września 2011 roku.