GKS Górnik Łęczna pokonał Resovię Rzeszów po drodze na zgrupowanie

Karol Kurzępa
W swoim trzecim sparingu letniego okresu przygotowawczego przed nowym sezonem, piłkarki GKS Górnika Łęczna pokonały w Rzeszowie tamtejszą Resovię Rzeszów 3:0. Dla podopiecznych trenera Roberta Makarewicza była to druga kontrolna wygrana w ostatnim czasie.

W poprzednich potyczkach towarzyskich Górnik pokonał 13:0 Ząbkovię i przegrał 1:3 z TME SMS Łódź. W niedzielnym spotkaniu łęcznianki przeważały praktycznie już od pierwszych minut. W pierwszej połowie trafiły do siatki w drugim kwadransie gry. W 33. minucie wynik otworzyła Aleksandra Posiewka. W jednej z kolejnych akcji ofensywnych na listę strzelczyń wpisała się natomiast Roksana Ratajczyk, która ustaliła wynik do przerwy.

Po zmianie stron trzecią i ostatnią bramkę dla zielono-czarnych zdobyła zaś testowana od kilkunastu dni napastniczka. Co ciekawe, przy każdym golu dla drużyny „Górniczek” asystą popisała się Klaudia Lefeld.

Potyczka w stolicy Podkarpacia była dla łęcznianek przystankiem w drodze na zgrupowanie w Wiśle, gdzie zespół będzie trenował przez najbliższy tydzień. W trakcie obozu zielono-czarne zagrają dwa kolejne sparingi, z TS ROW-em Rybnik oraz czeskim 1. FC Slovacko. - Zamierzamy dalej szlifować nasz system taktyczny, ale i pracować nad motoryką. Oczywiście ważna będzie także integracja - przyznał przed wyjazdem szkoleniowiec GKS Górnika, w rozmowie z klubowymi mediami.

Co ciekawe, w łęczyńskim zespole doszło do zmiany kapitana. W nadchodzącym sezonie będzie nim bramkarka Anna Palińska, która zastąpi na tym stanowisku Nataszę Górnicką. Liga ruszy 14 sierpnia. Na inaugurację łęcznianki zagrają u siebie z GKS Katowice.

Resovia - GKS Górnik Łęczna 0:3 (0:2)
Bramki: Posiewka 33, Ratajczyk 38, zawodniczka testowana 57

Górnik: (I połowa): Palińska (46 Zielińska) - Skupień (60 Jezioro), Górnicka (70 Głąb), Zawadzka, Siwińska (70 Dębińska), Kazanowska (70 Giętkowska), Frontczak (46 Kaczor), Ratajczyk, Lefeld (60 Litwiniec), Posiewka (75 Duchnowska), testowana (60 Dereń). Trener: Robert Makarewicz

Górnik Łęczna przegrał w Lubinie. Dwa gole dla rywali zdobył...