GKS Górnik Łęczna z wysokim zwycięstwem na inaugurację rundy wiosennej

Karol Kurzępa
Mistrzynie Polski rozpoczęły rundę rewanżową sezonu 2020/21 z przytupem. W pierwszym wiosennym spotkaniu zielono-czarne rozbiły na własnym stadionie LKS Rolnik B. Głogówek aż 8:0.

Na otwarcie wyniku podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza potrzebowały zaledwie 180 sekund gry. Pierwszego gola zdobyła Roksana Ratajczyk. Do przerwy padły jeszcze trzy trafienia dla gospodyń, a na listę strzelczyń dwukrotnie wpisała się wracająca po kontuzji Nikola Karczewska, która jest w obecnym sezonie najskuteczniejszą piłkarką krajowej elity. Poza tym własną bramkarkę pokonała niefortunną interwencją Natalia Dominczak.

Przewaga łęcznianek od pierwszej do ostatniej minuty była bezdyskusyjna. W drugiej połowie "Górniczki" zdobyły jeszcze cztery trafienia, choć dopiero w końcówce spotkania. Z dubletem mecz zakończyła nie tylko wspomniana już Karczewska, ale także czterokrotna królowa snajperek Ekstraligi, Ewelina Kamczyk. Zwycięstwo miejscowych nie było zagrożone nawet przez chwilę. Jedyną smutną informacją dla sympatyków GKS-u jest fakt, że w wyniku urazu boisko na noszach opuściła Oliwia Rapacka.

W następnej kolejce zielono-czarne zmierzą się na wyjeździe z AZS UJ Kraków. Początek tej rywalizacji zaplanowano w sobotę, 13 marca o godzinie 12:30 w stolicy Małopolski.

GKS Górnik Łęczna – LKS Rolnik B. Głogówek 8:0 (4:0)
Bramki: Ratajczyk 3, Karczewska 21, 34, Dominczak 24 (samobójcza), Kamczyk 81, 90+, Hmirova 86, Zdunek 90 (z rzutu karnego)

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Zając, Grec, Hmirova, Siwińska (64 Lefeld), Zdunek, Kamczyk, Karczewska (73 Głąb), Ratajczyk (64 Rapacka (89 Kazanowska). Trener: Piotr Mazurkiewicz

Rolnik: Dominczak – Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Kujawska, Dubiel (58 Kiersztajn), Duda, Misiak, Krawczyk, Sobkowicz Agata (85 Wojdyło), Aumiiller. Trener: Klaudia Golasz

Za nami kolejne mecze IV grupy III ligi w sezonie 2020/21. Z...