Gmina Krzywda Perłą Lubelszczyzny

  Gmina Krzywda Perłą Lubelszczyzny

  AN

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Gmina Krzywda turystyczną perłą
  1/5
  przejdź do galerii

  Gmina Krzywda turystyczną perłą

  Tegoroczny, 12. już plebiscyt „Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego” wygrała rodzinna ziemia Henryka Sienkiewicza – gmina Krzywda w powiecie łukowskim. 6 października w studio TVP Lublin na uroczystej gali finałowej wręczono honorowy tytuł oraz statuetki.
  GMINA KRZYWDA ZOSTAŁA TURYSTYCZNĄ PERŁĄ 2015

  Rodzinna ziemia Henryka Sienkiewicza – gmina Krzywda w powiecie łukowskim została laureatką 12. edycji plebiscytu „Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego”. Uroczyste wręczenie honorowego tytułu i statuetki odbyło się 6 października, podczas dorocznej Lubelskiej Gali Turystyki, zorganizowanej w studio TVP Lublin.

  Perły Turystyczne Regionu Lubelskiego to akcja promująca miasta i gminy naszego regionu atrakcyjne dla turystów, połączona z plebiscytem lubelskich mediów, prowadzonym i promowanym podczas letniego sezonu wakacyjnego.

  Akcję i plebiscyt zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy współpracy Radia Lublin, Kuriera Lubelskiego oraz Telewizji Lublin.
  W tegorocznej, już 12 akcji i plebiscycie, zaprezentowaliśmy osiem turystycznych i agroturystycznych gmin z całego regionu: Biszcza, Firlej, Janów Podlaski, Kodeń, Krzywda, Susiec, Wola Uhruska, Zwierzyniec. O wyborze laureata zdecydowali słuchacze Radia i czytelnicy Kuriera, którzy oddali w sumie ponad 7,5 tys. głosów. Największe poparcie otrzymała gmina Krzywda, znana z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz innych miejsc i pamiątek związanych z wielkim pisarzem – noblistą i jego krewnymi z rodzin Sienkiewiczów, Cieciszowskich i Lelewelów.

  Miejsca te oraz wiele innych, związanych z historią Ziemi Łukowskiej, znalazły się na nowych pieszych i rowerowych szlakach turystycznych, wytyczonych w obszarze tej gminy i całego powiatu. Przypomnijmy, że w ramach wakacyjnej akcji, trwającej kilkanaście tygodni, nominowane gminy były prezentowane i promowane na antenach TVP Lublin i Radia Lublin oraz na łamach Kuriera Lubelskiego, a także w serwisach internetowych tych mediów. Równocześnie z akcją trwał plebiscyt, a głosujący czytelnicy i słuchacze byli nagradzani zestawami sprzętu i wydawnictw turystycznych, przekazanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. - W ciągu 12 lat trwania naszej akcji szansę na promocję miało blisko 80 gmin, wśród nich także te mniej popularne, widzące jednak szansę swego rozwoju w turystyce. Taka akcja, powtarzana corocznie, rozwija wiedzę o turystycznym bogactwie regionu oraz buduje lepszy, bardziej pozytywny jego obraz. Nie bez znaczenia jest też rozbudzanie u odbiorców poczucia tożsamości i dumy z przynależności do tego regionu - Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego

  Zamojska twierdza turystycznym produktem 2015
  Zamość, laureat Turystycznej Perły z 2006 roku, został zwycięzcą regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 20015. Hetmańskie miasto wyróżniono za ambitny projekt „Twierdza Otwarta”, zakładający rewaloryzację i adaptację miejskich fortyfikacji dla potrzeb turystów i mieszkańców. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło także 6 października, podczas Lubelskiej Gali Turystyki. Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego organizuje Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna pod patronatem lubelskich mediów: Dziennika Wschodniego, Radia Lublin i Telewizji Lublin. Branżowa kapituła wybiera najlepsze produkty spośród zgłoszonych w pięciu kategoriach: impreza turystyczna, obiekt, szlak, obszar i wydarzenie.

  Laureaci etapów regionalnych, organizowanych w każdym z 16 województw, biorą udział w finale ogólnopolskim konkursu, w którym nagrodą jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz internetowa kampania promocyjna.

  W tym roku do regionalnego etapu konkursu zgłoszono 25 produktów, z których kapituła wybrała trzech laureatów oraz przyznała pięć wyróżnień. Pierwsze miejsce przypadło projektowi Zamość – Twierdza Otwarta, drugie – Europejskiemu Festiwalowi Smaku w Lublinie, a trzecie Rodzinnemu Parkowi Tematycznemu „Magiczne Ogrody” w Trzciankach koło Janowca. Te trzy produkty turystyczne zostały zgłoszone do etapu ogólnopolskiego i mają szansę na zdobycie Certyfikatu POT, a Zamość – Twierdza Otwarta został nominowany dodatkowo do głosowania internatów na najlepszy turystyczny produkt Polski. Wśród pięciu produktów wyróżnionych w etapie regionalnym znalazły się: Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim, Park Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim, ark miniatur architektury drewnianej trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy w Rąblowie, Wioska Gotów w Masłomęczu oraz nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego.

  TURYSTYCZNA PERŁA LUBELSZCZYZNY 2015:
  Gmina Krzywda

  NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJ. LUBELSKIEGO 2015:
  1. miejsce projekt Zamość – Twierdza
  Otwarta
  2. miejsce Europejski Festiwal Smaku
  w Lublinie
  3. miejsce Rodzinny Park Tematyczny
  „Magiczne Ogrody”
  w Trzciankach koło Janowca
  WYRÓŻNIENIA
  1. Dni Konia Arabskiego w Janowie
  Podlaskim
  2. Park Rekreacji Zoom Natury w Janowie
  Lubelskim
  3. Park miniatur architektury drewnianej
  trójkąta turystycznego Kazimierz
  Dolny – Nałęczów – Puławy w Rąblowie
  4. Wioska Gotów w Masłomęczu
  5. Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo