Goalballiści ICSiR Start Lublin wywalczyli trzecią lokatę podczas wirtualnego turnieju

Krzysztof Szuptarski
materiały klubowe
Drużyna Integracyjnego Centrum Sportu i Rehablitacji Start Lublin wywalczyła trzecią lokatę podczas 2. Wirtualnego Turnieju w Goalballa. Siedmioosobowe zespoły z całej Polski miały za zadanie przebycie jak największej ilości kilometrów w 24 godziny.

– Turniej polegał na tym, że przedstawiciele rywalizujących ekip robili kilometry, kto ile mógł i kto ile chciał, zliczane potem przez specjalne aplikacje w smartfonach. Każdy z uczestników przełamał jakąś barierę, walczył i wygrał z samym sobą – mówi Sebastian Michailidis, trener ICSiR Start Lublin. – Następnie były sumowane wyniki wszystkich zawodników w poszczególnych zespołach, co pozwoliło ustalić końcową kolejność w klasyfikacji drużynowej. W turnieju wystąpiły nie tylko drużyny z Polski, ale także reprezentacja Kataru – dodaje.

Poziom był niezwykle wysoki o czym świadczy fakt, że trzech zawodników przekroczyło barierę 55 kilometrów. W składzie ekipy z Lublina znalazła się jedna kobieta i sześciu mężczyzn, którzy stworzyli bardzo wyrównany team i po raz kolejny udowodnili, że są niezwykle mocni. Drużyna Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin po zakończeniu zmagań miała w sumie na koncie 190,04 km. W składzie zespołu z Koziego Grodu znaleźli się: Katarzyna Stenka - 54,00 km, Kuba Ogonowski - 46,00 km, Mariusz Walasek - 25,21 km, Patryk Fryszko - 23,1 km, Daniel Aftyka - 20,35 km, Sebastian Michailidis - 15,49 km i Marek Mościcki - 5,89 km. W turnieju triumfowała ekipa WBR Groundhogs Kraków - 278,3 km, natomiast druga lokata przypadła drużynie Goalballa Bierutów - 252,07 km. Co ciekawe na ósmym miejscu uplasowała się reprezentacja Kataru. Ekipa z Azji miała jednak utrudnione zadanie, z powodu Ramadanu i wysokiej temperatury, dochodzącej do 40 stopni Celsjusza.

Goalball w tradycyjnej, halowej odmianie to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. Została stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena. Początkowo miała służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych, obecnie jest to dyscyplina paraolimopijska, uprawiana w wielu krajach świata zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Najlepsi potrafią rzucać piłką, wprawiając ją w ruch z prędkością do 80 km/h. Drużyna broniąca ma wtedy ułamek sekundy na zlokalizowanie i obronienie rzutu, polegając tylko na słuchu. Drużyna ICSiR Start Lublin od wielu lat należy do ścisłej czołówki krajowej. Od 1995 roku lublinianie wielokrotnie sięgali po tytuł mistrzów Polski, wychowując do tego wielu reprezentantów Polski.

Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie