Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:1. Mecz niepokonanych na remis (ZDJĘCIA)

KK
W meczu szóstej kolejki sezonu 2018/19 II ligi Górnik Łęczna podzielił się punktami przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów. Remis 1:1 oznacza, że obie drużyny nadal się niepokonane w obecnych rozgrywkach.

Gospodarze mieli znakomitą okazję do otworzenia wyniku już w ósmej minucie spotkania. Świetne podanie z głębi pola otrzymał Igor Korczakowski, który wbiegł w szesnastkę i wyłożył piłkę do Patryka Szysza, jednak próbujący strzału wślizgiem 21-latek minął się z futbolówką.

Szysz próbował potem także pokonać bramkarza dwoma strzałami zza pola karnego, ale pierwszy z nich wyłapał bramkarz z Bełchatowa, a drugi minął słupek.

Pomimo przewagi Górnika w początkowych fragmentach spotkania, to goście wyszli na prowadzenie w 28. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się wówczas Emile Thiakane, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał Sergiusza Prusaka strzałem głową.

Po zmianie stron miejscowi usilnie dążyli do wyrównania i pomimo wielu okazji strzeleckich dla zielono-czarnych, goście długo utrzymywali korzystny dla siebie rezultat.

Pierwszym poważnym ostrzeżeniem dla "Brunatnych" był rzut wolny wykonywany przez Adriana Łuszkiewicza, po którym główkował Kamil Bętkowski, a dobitka Piotra Rogali wylądowała na poprzeczce.

Chwilę później, w 69. minucie z prawego skrzydła dośrodkowywał Robert Pisarczuk, a Patryk Szysz ładnym strzałem z pierwszej piłki doprowadził do remisu. Dla wychowanka Górnika był to już piąty gol w obecnych rozgrywkach.

Jak się okazało, więcej bramek w meczu już nie padło. Tym samym, Górnik ma na swoim po sześciu kolejkach bilans trzech zwycięstw i trzech remisów. W niedzielę łęcznianie zmierzą się na wyjeździe z Elaną Toruń. Początek tej rywalizacji o godzinie 15.

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
Bramki: Szysz 69 - Thiakane 28

Górnik: Prusak - Zagórski, Waleńcik, Rogala, Pisarczuk, Korczakowski (76 Skałecki), Łuszkiewicz, Sosnowski (58 Bętkowski), Szysz, Chrzanowski, Essam (46 Dzięgielewski). Trener: Rafał Wójcik

GKS: Lenarcik - Szymorek, Grolik, Michalski, Bartosiak (79 Setla), Czajkowski, Thiakane (74 Sierczyński), Grzelak, Ryszka, Mularczyk (86 Tylec), Biel

Żółte kartki: Pisarczuk, Korczakowski

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)