Górnik Łęczna. Kolejne ruchy kadrowe w łęczyńskim klubie. Tymosiak i Stromecki zostają. "Dzięgiel i "Czoko" odchodzą

Bartosz Litwin
Bartosz Litwin
Na zdjęciu Marcin Stromecki/Fot. Wojciech Szubartowski
Dzieje się w kadrze beniaminka Fortuna 1 Ligi. Górnik Łęczna nie chce się rozstawać z najważniejszymi postaciami ubiegłego sezonu. Klub jednocześnie robi miejsce dla nowych piłkarzy.

Nowy kontrakt z łęczyńskim klubem podpisał Tomasz Tymosiak. Umowa będzie obowiązywać do końca nadchodzącego sezonu. Pomocnik jest wychowankiem Górnika. Dwa lata temu powrócił do zielono-czarnych po dwóch sezonach spędzonych w Orlętach Radzyń Podlaski i trzech w Motorze Lublin. 27-latek w ubiegłym sezonie zaliczył 26 spotkań ligowych i 3 w rozgrywkach pucharowych. Łącznie Tymosiak zagrał dla Górnika 71 meczów i strzelił jedną bramkę.

Przez kolejnych 12 miesięcy zielono-czarnych barw będzie bronił ponadto Marcin Stromecki. Środkowy pomocnik był w poprzednim sezonie jednym z głównych motorów napędowych zespołu z Łęcznej i wystąpił w 33 meczach II ligi, notując przy tym dwa gole i dziewięć asyst.

- Po to wychodzi się na boisko, żeby grać jak najlepiej. A jeżeli ktoś to docenia, to tym bardziej cieszy - mówi Stromecki. Zawodnik przyznaje, że bardzo dobrze czuje się w Łęcznej. - Nie jest to może zbyt duże miasto, ale niczego mi tutaj nie brakuje. Klub jest bardzo poukładany i wszystko mamy na miejscu, więc pozostaje tylko pracować i cieszyć się grą - dodaje.

Stromecki urodził się w Nowym Dworze Mazowieckim, a swoje pierwsze futbolowe kroki stawiał w juniorach Rotavii Nieporęt. Pomocnik pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego ojciec Ryszard był zawodnikiem m.in. takich klubów jak Polonia Warszawa, czy Hetman Zamość i zanotował występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Póki co, Marcin nie zadebiutował na ekstraklasowym poziomie, ale na swoim koncie ma 31 spotkań na zapleczu krajowej elity, a także prawie 150 gier w II lidze.

Z Górnikiem żegnają się natomiast Krystian Wójcik i Dawid Dzięgielewski. Umowy obu piłkarzy nie zostały przedłużone. Zawodnicy dołączyli do zespołu przed sezonem 2018/2019. Urodzony we Włodawie Wójcik miał już wcześniej okazję przywdziewać zielono-czarne barwy. Był zawodnikiem łęczyńskiego Górnika w latach 2007-2011. Wrócił do klubu w lipcu 2018 roku, żegnając się z Rakowem Częstochowa. W tym samym czasie do klubu dołączył "Dzięgiel" przechodząc z lubelskiego Motoru. Łącznie mają na koncie prawie sto spotkań rozegranych dla Górnika. W zakończonym sezonie Dzięgielewski strzelił dwie bramki w 15 spotkaniach. Popularny "Czoko" rozegrał cztery mecze więcej i również dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dołożył do tego wyniku trzy asysty.

- Może nie wszyscy zawodnicy z zespołu, który awansował, zostaną na przyszły sezon, ale duża większość na pewno. Myślę, że w kolejnych rozgrywkach pokażemy, że jesteśmy poukładanym klubem z ciekawą drużyną. Przed nami fajne czasy - mówi dyrektor sportowy Górnika Łęczna, Veljko Nikitović. - Wiemy, jak jest w okienkach transferowych. Czasami siłą rzeczy trzeba „przewietrzyć szatnię”. Dwóch-czterech ludzi na pewno odejdzie, a w ich miejsce przyjdą nowi. Taka jest kolej rzeczy i to jest nieuniknione, nie tylko w Górniku, ale i w całym środowisku piłkarskim - dodaje Nikitović
- Bardzo ciekawi mnie kształt naszej drużyny na najbliższy sezon. Mam nadzieję, że szefostwo będzie chciało zapewnić dobry zespół na I ligę, bo jednak to jest szczebel wyżej. Tam poziom jest o wiele lepszy –
mówi z kolei najskuteczniejszy napastnik zielono-czarnych, Paweł Wojciechowski.

Pierwszoligowy beniaminek buduje kadrę na zbliżający się sezon. Tego lata drużynę z Łęcznej wzmocnili już Maciej Gostomski i Serhij Krykun. Klub zdecydował się także wykupić z UKS SMS Łódź wcześniej grającego na zasadzie wypożyczenia Michała Golińskiego. Ponadto ważne kontrakty z Górnikiem mają: Igor Korczakowski, Kamil Pajnowski, Patryk Rojek, Paweł Baranowski, Leandro, Tomasz Midzierski, Maciej Orłowski, Adrian Cierpka, Bartłomiej Kalinkowski, Jakub Cielebąk, Paweł Wojciechowski i Bartosz Śpiączka. Do szerokiej kadry zespołu włączono Bartłomieja Kukułowicza.

Początek sezonu 2020/21 w Fortuna I lidze zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Z kolei już w najbliższą sobotę 15 sierpnia łęcznianie zagrają na wyjeździe w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski z trzecioligową Polonią Nysa. Dzień później podejmą w sparingu drugoligowy Motor Lublin.

ZOBACZ TAKŻE:

Karolina - piękność, która została żoną piłkarza Górnika Łęc...

Górnik Łęczna. Najlepsi strzelcy klubu w XXI wieku. Pamiętas...

“Bodyguard” lekiem na hejt?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie