Górnik Łęczna pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1

BLIT
Górnik Łęczna
Zielono-czarni wykorzystali przerwę reprezentacyjną na spotkanie towarzyskie z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Łęcznianie zwyciężyli w sparingu 2:1.

"Górnicy" zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli krajowej elity. Beniaminek z Lubelszczyzny potrzebuje zwycięstw. Zielono-czarni nie chcąc wypaść z rytmu meczowego, w czasie reprezentacyjnej przerwy podjęli występująca na co dzień w eWinner 2. lidze Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Być może zwycięstwo w towarzyskim spotkaniu będzie dla nich pewnego rodzaju impulsem, który pomoże przełamać się także w rozgrywkach ligowych.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku spotkania. Po przerwie na murawę wybiegły zupełnie inne zespoły. Trenerzy obu ekip wymienili ponad połowę zawodników względem pierwszej odsłony. Bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył w 68. minucie Przemysław Banaszak. Napastnik siedem minut później opuścił boisko. Zastąpił go Bartłomiej Kalinkowski, który podwoił prowadzenie Górnika cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Goście zdołali złapać kontakt w 90. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla podopiecznych Kamila Kieresia.

Drużyna z Łęcznej po serii ligowych niepowodzeń potrzebowała przełamania. Ekstraklasa wraca już za tydzień. Kolejną szansą na odbicie się od dna tabeli będzie dla zielono-czarnych domowe starcie z Piastem Gliwice. To spotkanie zaplanowano na sobotę 16 października, godz. 12:30.

Górnik Łęczna - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (0:0)

Bramki: Banaszak 68, Kalinkowski 86 - 90

Górnik: Gostomski (46 Kostrzewski) – Leandro, Pajnowski (46 Baranowski), Midzierski, Orłowski (46 Rymaniak), Gol (46 Szramowski), Drewniak (65 Tymsiak), Krykun (46 Jagiełło), Gąska (46 Serrano), Mak (46 Lokilo), Banaszak (75 Kalinkowski). Trener: Kamil Kiereś
Pogoń: Haluch (46 Dworak) - Theus (46 Łoś), Choroś (46 Zembrowski), Gładysz (46 Zimmer), Maślanka - Kalinowski (46 Jaroń), Kołaczek, Kobiera, Lisowski, Wrzesiński (46 Sobiecki) - Franco. Trener: Krzysztof Chrobak