Górnik Łęczna przegrał pierwszy sparing w 2021 roku

Karol Kurzępa
Piłkarze łęczyńskiego Górnika rozpoczęli serię zimowych sparingów od porażki. Podopieczni trenera Kamila Kieresia przegrali na sztucznym boisku w Lubartowie z drugoligową Stalą Rzeszów 1:2.

Do przerwy to zielono-czarni prowadzili po bramce Macieja Orłowskiego, który zanotował trafienie "do szatni". Niedługo po zmianie stron do wyrównania doprowadził Ramil Mustafaev. W kolejnych fragmentach obie strony miały szanse na kolejne gole, ale ostatecznie tylko ekipa z Podkarpacia była w stanie zmienić rezultat. W końcówce spotkania zwycięstwo rzeszowianom zapewnił Rafał Maciejewski.

Ciekawostką jest fakt, że Stal Rzeszów prowadzi od niedawna Daniel Myśliwiec, który w sezonie 2017/18 był w sztabie szkoleniowym Górnika. Warto ponadto odnotować, że 45 minut w zielono-czarnych barwach rozegrał w sobotę nowy gracz w szeregach zespołu z Lubelszczyzny, Aleksander Jagiełło.

Piłkarze z Łęcznej przygotowują się do rundy wiosennej obecnego sezonu od 5 stycznia. Towarzyskie starcie ze Stalą było dla "Górników" pierwszym z pięciu sparingów zaplanowanych na trwający zimowy okres przygotowawczy. Kolejna gra kontrolna czeka łęcznian 23 stycznia, gdy zmierzą się w Lubartowie z drugoligową Pogonią Siedlce.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2 (1:0)
Bramki: Orłowski 45 - Mustafajew 49, Maciejewski 87

Górnik: (I połowa) Gostomski - Leandro, Baranowski Pajnowski, Orłowski, Goliński, Kalinkowski, Cierpka, Krykun, Struski, Wojciechowski. (II połowa) Kostrzewski - Rozmus, Midzierski, Turek (74 Duda), Kukułowicz, Stasiak (74 Tkacz), Tymosiak, Stromecki, Jagiełło, Banaszak, Śpiączka. Trener: Kamil Kiereś

Stal: (I połowa) Kaczorowski - Głowacki (46 Łazarz), Góra (46 Szeliga), Kostkowski (46 Fojut), Sylwestrzak (46 Sadzawicki), Kotwica (46 Szczepanek), Reiman (46 Szczypek), Wolski (46 Mustafajew), Olejarka (46 Maciejewski), Sławek (46 Kłos), Michalik (46 Goncerz). Trener: Daniel Myśliwiec