Górnik Łęczna rozgromił Olimpię w Szczecinie

archwium
Kapitalny start w sezonie 2015/16 w ekstralidze kobiet zanotowały zawodniczki Górnika Łęczna. W pierwszej kolejce, podopieczne Piotra Mazurkiewicza pokonały przed własną publicznością KKP Bydgoszcz 8:0, a w niedzielę rozgromiły na wyjeździe Olimpię Szczecin 9:0. Zielono-czarne zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę (godz. 11) w hicie trzeciej kolejki podejmą drugie w tabeli Zagłębie Lubin, który również ma sześć punktów.

Działacze Górnika zrobili wszystko, żeby zespół był jak najlepiej przygotowany do starcia z Olimpią. Łęcznianki w daleką podróż do portowego miasta udały się już w piątek. W pierwszych minutach przewagę osiągnęły miejscowe, ale przyjezdne szybko zdołały strzelić gola. Już w 6 minucie po zespołowej akcji, piłkę do siatki skierowała Agata Guściora. Od tego momentu na boisku niepodzielnie dominowały zielono-czarne, co zostało udokumentowane celnymi strzałami Anny Sznyrowskiej i Agnieszki Jędrzejewicz. Swoje szanse miały również szczecinianki, ale Dorota Wilk zachowała czyste konto.

Po zmianie stron łęcznianki jeszcze bardziej podkręciły tempo, strzelając w tej odsłonie spotkania aż sześć goli. – Temperatura wynosiła 32 stopnie Celsjusza, a dodatkowo była bardzo duża wilgotna i początkowo dziewczyny miały trudności z przystosowaniem się do tych warunków – mówi Mazurkiewicz. – Po strzeleniu gola, sytuacja się odmieniła i dziewczyny miały sporą przewagę. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramek. Trudno nie być zadowolonym pod kątem wyniku, ale też gry.

Olimpia Szczecin – Górnik Łęczna 0:9 (0:3)
Bramki: Guściora 6, Sznyrowska 23, Jędrzejewicz 34, 55, Kamczyk 65, 70, Hmirova 63, Jaszek 68, Kwietniewska 75
Górnik: Wilk – Szewczuk, Hajduk, Górnicka, Kwietniewska – Jędrzejewicz (60 Hmirova), Kawalec (60 Parczewska), Guściora (70 Iwanishyn), Kamczyk – Sznyrowska (60 Jaszek), Żelazko