Górnik Łęczna rozpoczął gry kontrolne. Na początek porażka ze Stalą Rzeszów (ZDJĘCIA)

Krzysztof Nowaliński
Jakub Kwiatkowski został strzelcem pierwszej bramki dla Górnika Łęczna w 2023 roku. Niestety, było to jedyne trafienie zielono-czarnych w sparingu ze Stalą Rzeszów, który zakończył się porażką 1:2.

5 stycznia piłkarze Górnika zakończyli urlopy i wrócili do Łęcznej. W poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1. ligi, a po tygodniu treningów spotkali się na boisku w Stalowej Woli z pierwszoligowym rywalem, Stalą Rzeszów. Trenerzy umówili się, że zagrają systemem dwa razy po 50 minut. Szkoleniowiec Górnika, Marcin Prasoł, zestawił na pierwszy sparing dwie jedenastki.

Spotkanie w bramce rozpoczął Maciej Gostomski, a w składzie na pierwszą połowę zobaczyliśmy również m.in. Souleymane Cissé, Marcina Biernata, Damiana Zbozienia i Sergieja Krykuna. Po przerwie skład był bardziej rezerwowy, ale na boisko wybiegli także m.in. Daniel Dziwniel, Victor Lykhovydko, Egzon Kryeziu, czy Damian Gąska.

W drugiej połowie zagrał również pozyskany w grudniu 25-letni pomocnik Miłosz Kozak, a także Jakub Kwiatkowski, który jesienią rozegrał w Górniku zaledwie kilka minut. Ale to właśnie 20-latek został autorem pierwszego gola łęczyńskiej drużyny w nowym roku. Celnym uderzeniem popisał się w 66. minucie.

Do przerwy zielono-czarni przegrywali 0:1. Rywale wyszli na prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Bartłomieja Poczobuta. Piłkarze Stali długo przeważali i mieli okazje na podwyższenie rezultatu. To im się nie udało, a w drugiej połowie rzeszowskiej bramce częściej zaczęli zagrać Górnicy. Po godzinie gry Stal uratował jeszcze bramkarz Gerard Bieszczad, ale sześć minut później wyciągał piłkę z siatki.

Gdy na stoperze dobijała setna minuta i wydawało się, że sparing zakończy się remisem, zwycięskie trafienie zdobył Patryk Małecki.

Od poniedziałku podopieczni trenera Marcina Prasoła wracają do treningów. Kolejny tygodniowy mikrocykl zakończą grą kontrolną z Wisłą Puławy (21 stycznia w Lubartowie).

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)

Bramki: Poczobut 4, Małecki 99 - Kwiatkowski 66

Stal: Pęksa (51 Bieszczad) - Marczuk (51 Polowiec), Góra (51 Wrona), Oleksy (51 Pajnowski), Głowacki (51 Kaczor, 85 Szczypek) - Poczobut (51 Kotwica, 85 Sadłocha), Wolski (51 Danielewicz, 85 Małecki) - Michalik (51 Łyczko, 75 Kądziołka), Olejarka (51 Małecki, 75' Opalski), Piątek (51 Sadłocha, 75 Piotrowski), Prokić (51 Kłos). Trener: Daniel Myśliwiec

Górnik: Gostomski – Duda, Cisse, Biernat, Zbozień, Krykun, Pierzak, Lewkot, Tkacz, Grzeszczyk, Podliński; II połowa: Woźniak - Dziwniel, Turek, De Amo, Kwiatkowski, Czelej (90 Golba), Lykhovydko, Kryeziu, Kozak, Gąska (83 Gulczyński), Sobol. Trener: Marcin Prasoł