Górnik Łęczna - Rozwój Katowice 2:2 (ZDJĘCIA)

KK
W meczu 12. kolejki sezonu 2018/19 II ligi, Górnik Łęczna zremisował przed własną publicznością z Rozwojem Katowice 2:2. Goście strzelili bramkę na wagę punktu w końcówce spotkania.

Gospodarze przystępowali do tego spotkania po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu, ale też po porażce w Pucharze Polski z trzecioligowym KP Starogard Gdański. Łęcznianie byli faworytem niedzielnego meczu i od początku starali się narzucić swoje warunki gry.

Jednak to przyjezdni otworzyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Olszewski. Po strzale zawodnika Rozwoju i rykoszecie piłka szczęśliwie trafiła do siatki "Górników" w 11. minucie.

Strata gola podrażniła gospodarzy, którzy rzucili się do ataków, lecz zarówno Tomasz Midzierski, jak i Patryk Szysz nie wykorzystali dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Po dwóch kwadransach gry, do wyrównania doprowadził natomiast Paweł Wojciechowski, który w efektowny sposób przyjął piłkę w polu karnym i posłał ją obok interweniującego bramkarza gości. Dla 28-letniego napastnika było to czwarte trafienie w tym sezonie.

Do przerwy na boisku w Łęcznej był remis, a po zmianie stron dużą przewagę od samego początku mieli miejscowi. Podopieczni trenera Rafała Wójcika wyszli na prowadzenie w 66. minucie spotkania i mieli kolejne okazje na podwyższenie rezultatu. Zabrakło im jednak skuteczności lub dobrze między słupkami ekipy z Katowic spisywał się Bartosz Soliński.

Kiedy wydawało się, że zielono-czarni wywalczą trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo, w 89. minucie katowiczanie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do własnej bramki skierował głową doświadczony Tomasz Midzierski i mecz zakończył się podziałem punktów.

Górnik Łęczna - Rozwój Katowice 2:2 (1:1)
Bramki: Wojciechowski 30, Szysz 66 - Olszewski 11, Midzierski 89 (samobójcza)

Górnik: Rojek – Zagórski, Midzierski, Markowski, Pisarczuk, Tymosiak, Łuszkiewicz, Sosnowski (62 Bętkowski), Szysz, Dzięgielewski (59 Essam), Wojciechowski (84 Wójcik). Trener: Rafał Wójcik

Rozwój: Soliński – Lepiarz, Gancarczyk, Łączek, Płonka, Wrzesień (90 Zielonka), Olszewski (76 Kowalski), Kaletka (70 Gembicki), Kuliński (72 Baranowicz), Mońka, Paszek. Trener: Marek Koniarek

Żółte kartki: Tymosiak, Essam, Bętkowski - Gancarczyk

Czerwone kartki: Essam (90+ za drugą żółtą) - Gancarczyk (90+ za drugą żółtą)

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn)