Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 3:1. Udany sparing z ligowym rywalem

KKZaktualizowano
Piłkarze Górnika Łęczna zanotowali trzecie sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/20. Zielono-czarni pokonali na własnym boisku drugoligowego beniaminka, Stal Rzeszów.

Gospodarze wykazali się w tym spotkaniu dużą skutecznością w ataku. W 39. minucie wynik rywalizacji otworzył sprowadzony podczas obecnego okienka transferowego boczny pomocnik Dominik Lewandowski. W kolejnych fragmentach łęcznianie mieli przewagę w posiadaniu piłki i naciskali rywali. To przyniosło skutek, gdy na 2:0 podwyższył Aron Stasiak, który ustalił tym samym rezultat do przerwy.

W drugiej połowie goście strzelili co prawda bramkę kontaktową za sprawą Dominika Chromińskiego, ale ostatecznie to miejscowi wygrali 3:1, po tym jak ostatnią bramkę dla "Górników" zdobył Krystian Wójcik. Dzięki temu podopieczni trenera Kamila Kieresia cieszyli się z trzeciego towarzyskiego triumfu tego lata. Wcześniej ekipa z Łęcznej pokonali 13:0 Sokoła Adamów, a także Stal Stalowa Wola wynikiem 1:0.

Następna gra kontrolna czeka zielono-czarnych już w sobotę, gdy zmierzą się na własnym boisku z Legionovią Legionowo. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 3:1 (2:0)
Bramki: Lewandowski 39, Stasiak 45, Wójcik 69 - Chromiński 64

Górnik: (I połowa) Kostrzewski - Leandro, Pajnowski, Midzierski (72 Jaroszyński), Orłowski, Stromecki, Tymosiak, Korczakowski, Stasiak, Lewandowski, Wojciechowski. (II połowa) Rojek - Turek, Midzierski, Baranowski, Zagórski (72 Sasin), Wójcik, Nakrosius, Korczakowwski (67 Szczerba), Mackiewicz, zawodnik testowany (72 Kukułowicz), Stasiak (72 Dzięgielewski). Trener: Kamil Kiereś

Stal:(skład wyjściowy) Kaczorowski - Sierant, Kostkowski, Szeliga, Jarecki - Pociecha, Ligienza, Mozler, Zawodnik Testowany - Michalik, Pląskowski. Ponadto grali: Nawrot, Goncerz, Chrominski, Głowacki, Sylwestrzak. Trener: Janusz Niedźwiedź

Znany jest już także szczegółowy terminarz domowych spotkań łęczyńskiej drużyny w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się w ostatni weekend lipca. Kalendarz meczów w Łęcznej prezentuje się następująco:

2. kolejka, sobota, 3 sierpnia, godz. 20:09